MAINZ: Doigravanje za Bezirksligu

Prvu meč loptu u borbi za ulazak u višu Bezirksklasu, Croatia Mainz nije iskoristila. Na domaćem terenu protiv Essenheima odigrala je nerješeno 1:1. Činilo se kako se Essenheim raspada već u prvim minutama utakmice, kada je gol za Croatiju postigao Marko Pušić. Hrvatski navijači su slavili, podršku su došli dati brojni navijači kao i igrači prijateljske Croatije iz Mannheima.

U drugom poluvremenu se sve preokrenulo. Croatia je jeftino primla zgoditak. Rezultat se više nije mijenjao, iako su Croatijini igrači stvorili nekoliko izglednih prilika. Kraj je obilježilo nekoliko žutih kartona, nervoza i grčevita borba za svaku loptu. Nakon nedjeljnog okršaja, Croatiju Mainz sada čeka još jedna utakmica protiv istog protivnika na njihovu terenu. U slučaju neodlučenog ishoda, treća utakmica bi se igrala na neutralnom terenu.

Za Croatiju su igrali: Mehagić, Perić, Pušić, Glavinić, Piazza, M.Parlov, Lehmpfuhl, Barket, R.Parlov, Badrov i Klarić. S klupe je ušao Z.Kovač.