Rusija slavi pobjedu nad Egiptom. Foto. Screenshot

Ludnica na tribinama: Rusija nadigrala Egipat i stigla na korak do drugog kruga

U dvoboju 2. kola A skupine ruski nogometaši su u utorak u Sankt Peterburgu pobijedili Egipat sa 3-1 (0-0) i praktički osigurali osminu finala, a Egipćanima nije pomogao ni nedovoljno oporavljeni Mohamed Salah, koji je igrao od prve minute.

U 47. minuti Egipćanin Ahmed Fathy pogodio je nespretno vlastitu mrežu nakon udarca Romana Zobnina, koji je išao daleko pored gola. U 59. minuti nakon proigravanja Marija Fernandesa za 2-0 je zabio iz blizine Denis Čerišev, kojemu je to treći gol na mundijalu. U 62. minuti Artjem Dzjuba povećava na 2-0 iz solo-akcije i preciznog udarca s desetak metara. U 73. minuti Mohamed Salah smanjuje na 1-3 iz jedanaesterca dosuđenog nakon što je Zobnin rukama zaustavio upravo napadača Liverpoola.

Rusi imaju 6 bodova i gol-razliku 8-1 te ih samo nevjerojatni ishodi preostalih utakmica mogu ostaviti bez jednog od prva dva mjesta u skupini.

U srijedu u ovoj skupini igraju Saudijska Arabija i Urugvaj.

1. RUSIJA 2 2 0 0 8-1 6

2. URUGVAJ 1 1 0 0 1-0 3

3. EGIPAT 2 0 0 2 1-4 0

4. S. ARABIJA 1 0 0 1 0-5 0

Fenix-magazin/MD/Hina/Foto: Screenshot