LIGA PRVAKA: Roma senzacionalno izbacila Barcelonu, Liverpool i u uzvratu bolji od Manchester Cityja

Nogometaši Rome senzacionalno su se plasirali u polufinale Lige prvaka nakon što su u uzvratu u Rimu pobijedili Barcelonu s 3-0 (1-0) i nadoknadili zaostatak od 1-4 s prve utakmice na Nou Campu. U drugoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka, nogometaši Liverpoola u gostima kod Manchester Cityja pobijedili su sa 2-1, te su izborili plasmanu u polufinale, jer su i u prvoj utakmici slavili sa 3-0.

Među najzaslužnijima za povijesnu pobjedu Rome bio je Edin Džeko, reprezentativac BiH koji je zabio prvi i iznudio jedanaesterac za drugi gol Rome. Odlučujući treći zgoditak za Romu  u 82. minuti  postigao je Kostas Manolas.

Za prolazak Liverpoola najzaslužniji je Egipćanin Mohamed Salah koji je u 56. minuti izjednačio rezultat na 1:1 da bi potom pobjedu momčadi njmačkog trenera Jürgena Kloppa donio u 77. minuti Roberto Firmino.

Oba hrvatska reprezentativca, Dejan Lovren i Ivan Rakitić odigrali su svih 90 minuta za svoje momčadi, tj. za Liverpool odnosno za Barcelonu.