Kvalifikacije: Francuska s 4:0 razmontirala Nizozemsku, „Hat-trick’ Ronalda u 5:1 pobjedi Portugala

Nogometaši Francuske s uvjerljivih su 4-0 nadigrali Nizozemsku na Stade de Franceu, a gosti mogu biti sretni da nisu doživjeli i uvjerljivji poraz, kao što je Gibraltar na gostovanju u Belgiji ispraćen s devet lopti u mreži.

Francuzi su načeli Nizozemce u 14. minuti kad je Griezmann završio lijepu akciju. To je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. Nizozemci su u 62. minuti ostali s igračem manje nakon drugog žutog kartona Strotmana. Tu se nizozemska obrana raspala, što je dvaput iskoristio Lemar, u 73. i 88. minuti, a konačnih 4-0 postavio je Mbappe u 91. minuti.

U istoj A skupini vrijednu pobjedu ostvarila je Bugarska koja je sa 3-2 svladala Švedsku. Šveđani su i 16. minuti propustili najstrožu kaznu, dvaput su hvatali rezultatski zaostatak, ali treći put više nisu mogli.

Najefikasnija reprezentacija večeri bila je Belgija, koja je Gibraltaru utrpala devet komada, uz dva ‘hat-tricka’. Jedan je ostvario Romelu Lukaku, a drugi Thomas Meunier. Preostali strijelci bili su Mertens, Witsel i Hazard.

‘Hat-trick’ je postigao i Cristiano Ronaldo u 5-1 pobjedi Portugala nad Farskim Otocima. Švicarska je u toj skupini zadržala stopostotni učinak pobjedom 3-0 protiv Andore i borit će se s Portugalom za izravan plasman u Rusiju.

Gubitnici večeri su reprezentativci Bosne i Hercegovine koji su na gostovanju na Cipru imali 2-0 poslije prvog poluvremena pogocima Šunjića i Vešće. No, u samo 11 minuta, od 65. do 76., domaći su postigli tri pogotka i preokretom došli do bodova koji ih ostavljaju u igri za drugo mjesto. Strijelci za Cipar bili su Christofi, Laban i Sotiriou.