Slavlje igrača, trenera i uprave Croatije nakon pobjede protiv Germanije

KVALIFIKACIJE: Ante Matić trostruki strijelac u 5:2 pobjedi Croatije Frankfurt protiv Germanie

FC Croatia Frankfurt – VfL Germania 5:2 (2:1)

U drugoj kvalifikacijskoj utakmici za ulazak u Kreisoberligu, Croatia Frankfurt je u četvrtak uvečer pobjedila momčad Germanije sa uvjerljivih 5:2.

To je rezultat koji Croatiji osigurava najmanje drugo mjesto te najvjerojatnije i ulazak u višu ligu. S ovom pobjedom od tri razlike, te porazom iz prve utakmice od BSC-a 2:0, Croatia sada ima tri boda i plus jedan zgoditak. Konačan plasman znat će se nakon treće utakmice između Germanie i BSC-a koja se igra za četiri dana.

Tri zgoditka Ante Matića za 5:2 pobjedu Croatije protiv Germanie

U utakmicu protiv Germanie igrači Croatije su ponovno ušli s dosta nervoze. Ta nervoza se povećala nakon što su Rimac i Zubac a nedugo potom i Matić promašili gotovo stopostotne prilike. Još kad je Croatia u 21. minuti primila gol iz kontre, svi su uzdahnuli upitavši se: nije valjda da će se sve ponoviti kao u utakmici protiv BSC-a.

Srećom nije. Nošani raspoloženim Antom Matićem, Croatia u 25. minuti poravnava rezultat nakon odličnog dodavanja Rimca. Dobru igru Croatia je okrunila u 42. minuti nakon prodora Petra Bešlića po lijevoj strani kada Kristijan Zubac snažnim udarcem treže mrežu vratara Germanie.

Glavni razigravač Croatije Kristijan Zubac upisao je jedan zgoditak te dvije sjajne asistencije

Nastavak utakmice bio je u znaku Croatije. Već u prvom dijelu se vidjela razlika u kvalitet u korist Croatije, koja je vidljivo bila bolja i opasnije momčad. Samo sreća, sa čak tri okvira vratiju, spasili su simpatičnog vratara Germanie od debakla.

Njemačkoj Germaniji, u kojoj igra dosta stranaca, nije puno mogao pomoći ni njihov kapetan, inače Hrvat, Branislav Tomić.

Nošeni navijanjem oko 400 navijača, među kojima je bilo i dosta poznatih lica, konzula, svećenika, … napadači Croatije su proradili u nastavku kada Matić (47.) a potom Rimac (63.) te ponovno Matić donose visoku pobjedu svoje momčadi.

U redovima Croatije odličnu utakmicu u naadu je pružio Ante Matić dok je obrana Croatie pod vodstvom Stipe Vidovića bolje je funkcionirala nego u utakmici protiv BSC-a. Valja pohvaliti zalaganje svih igrača Croatije kao i pravodobne izmjene trenerskog dvojca Danijel Konta i Andreas Schaffer. Šteta da jedino nisu dali priliku Ivanu Hrskanoviću, kojeg je to jako pogodilo da je nesportski reagirao i napustio igralište.

Sasatv Croatie: Jurić, H.Drlje, Božinović- Mador (od 60. min Lovrić), Vidović, Lažeta, Rimac, Šandrk (od 78. M.Drlje), Bešlić, Matić (od Soldo), Marić i Zubac.

Zgoditke za Croatiju su postigli: Matić u 21. 47. i 90. min, Zubac u 42. i Rimac u 63. min.