Trener Posavine Frankfurt Pero Bošnjak Foto:Arhiva FM

KRIZA POSAVINE FRANKFURT: Četvrti poraz zaredom, u zadnja tri mjeseca uzeli samo 3 boda od mogućnih 15

FV Hausen 1920 – FC Posavina Frankfurt 5:0 (3:0)

Hrvatski sinovi Posavine u nedjelju su poraženi na gostovanju kod drugoplasirane momčadi Hausen. Poraz je zaslužen jer igrači nisu pokazali ni najmanji dio onoga što je trener Pero Bosnjak htio vidjeti. Od prve minute Posavina nije bila u igri. Domaćini su odmah napali svom snagom. Prvi gol im je pao iz zaleđa. Napadač im je bio dobar metar iza posljednje crte hrvatske obrane ali sudac to nije vidio.

Nakon toga gola obrana Posavine uopće više nije funkcionirala onako kako je to bilo većim dijelom jesenskog dijela prvenstva. Grešaka je bilo za nepovjerovati.

-Sami smo sebi dali golove, reko je trener Pero Bosnjak nakon utakmice, što najbolje oslikava igru hrvatske momčadi koju je spašavao odlični vratar Matej Marković. Ali ni on nije mogao ništa napraviti jer su ga obrambeni igrači ostavljali više puta samog ispred napadača Hausena koji su do poluvremena postigli dva zgoditka za sigurno vodstvo od 3:0.

U drugom dijelu utakmice Posavina je stvorila više izglednih prilika ali lopta nije htjela u gol ni onda kad su prilike bile stopostotne. Kad ne realiziraš vlastite prilike u nogometu primiš golove iz poluprilika. To se dogodilo i sada hrvatskoj momčadi koja je i u drugom dijelu primila dva zgoditka.

Sve u svemu, Hausen se pokazao kao jača momčad ali ne toliko koliko pokazuje rezultat. Posavina nažalost nije bila svih 90 minuta u utakmici i to je glavni razlog poraza. Trener Bošnjak i uprava na čelu sa predsjednikom Markom Pavićem su bili razočarani. Igrači nikako da pronađu igru koju pokazuju na treninzima. Šteta zbog tolikog rada i truda. Ali kad ne ide onda ne ide. No, i krizna serija mora jednom prestati. Nadamo se već u nedjelju.

Sastav FC Posavine Frankfurt: Matej Marković – Mario Pejić ( od 32. Stijepan Piljić ), Sebastijan Barnjak ( od 59. Mario Pejić ), Marin Bago, Marko Sudić – Danijel Koturić (C), Marko Kalajica ( od 61. Angelo Spaleta ), Franjo Oršolić, Mato Dukić – Dragan Budimir. Klupa: rezervni vratar Danijel Pavić i igrač Ivan Vučković.

Druga momčad Posavine je bila slobodna!

Iduću nedjelju, tjedan prije Uskrsa, Posavina igra kod kuće protiv SV 07 Heddernheim, protivnika koji se bori za opstanak u Kreisoberligi Frankfurt. Utakmica drugih momčadi Posavine i Heddernheima počinje u 13,00 a prvih momčadi u 15,00 sati.