Kramarić odveo Hoffenheim u Ligu prvaka, Hamburger ispao iz Bundeslige

HSV je ispao prvi put u povijesti iz Bundeslige dok je Hoffheim pobjedom od 3:1 izborio Ligu prvaka. U doigravanje za ostanak u prvoj njemačkoj ligi ide Wolfsburg. Iz liga je ranije već ispao 1.FC Köln.

Andej Kramarić je najzaslužniji za plasman Hoffenheima u Ligu prvaka. Najprije je u 26. minuti zabio je zgoditak, svoj trinaesti ove sezone,  za vodstvo svoje momčadi protiv izravnog suparnika za odlazak u LP Borussije Dortmund . U 63. bio je potom dodavač za vodstvo od 2:1 u utakmici koja je završila pobjedom Hoffenheima sa 3:1. Kramarić je napustio igru u 80. minuti uz buran pljesak navijača domaćina.

Eintracht Frankfurt izgubio je protiv vicemajstora Schalkea sa 1:0 i sezonu tako završio na osmom mjestu, bez plasmana u Europsku ligu.

Najveće iznenađenje u zadnjem kolu priredio je Stuttgart koji je na Alianz Areni sa 1:4 savladao prvaka Bayerna. RB Leipzig je u gostima savladao Herthu sa 2:6 dok je Wolfsburg, također u gostima, savladao Mainz sa 1:2.

HSV je doma savladao Borussiu M. sa 2:1. No to mu nije bilo dostatno za ostanak u ligi. HSV-ov izravni konkurent u borbi za opstanak Freiburg je savladao Augsburg sa 2:0 i tako ostao u njemačkoj Prvoj ligi.