Foto Hina

Kramarić junak Hoffenheima, drugi uzastopni poraz Kovačevog Eintrachta

U 21. kolu Bundeslige Hoffenheim je kod kuće svladao posljednjeplasirani Darmstadt 2:0, a oba gola postigao je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić.

Kramarić je ušao u igru u 50. minuti i nepunu minutu kasnije mogao se upisati u strijelce, ali njegov pokušaj glavom nije bio precizan. No, u 64. minuti Kramarić pogađa za vodstvo Hoffenheima, a pobjedu je potvrdio u sudačkoj nadoknadi (90+3) pogotkom iz penala.

Kramarić je najkorisniji igrač Hoffenheima ove sezone sa šest golova i šest asistencija.

Za Darmstadt je od 57. minute igrao hrvatski napadač Antonio Čolak.

Eintracht iz Frankfurta, koji vodi hrvatski trener Niko Kovač, upisao je drugi uzastopni poraz. Kod kuće je izgubio od Ingolstadta 0:2. Gosti su poveli golom Romaina Bregeriea u 26. minuti. Eintracht je u 56. mogao izjednačiti iz penala kojeg je izborio hrvatski napadač Ante Rebić. No, udarac Hasebea obranio je gostujući vratar. Neiskorišteni penal gosti su kaznili u 69. minuti, a strijelac je bio Pascal Gross s bijele točke.

Eintracht je skoro 50 minuta imao igrača manje, jer je u 34. minuti isključen stoper David Abraham. U 81. i Ingolstadt je ostao s desetoricom na terenu.

Borussia Dortmund je lakoćom dobila Wolfsburg 3:0, a vodeći Bayern, koji je u srijedu u Ligi prvaka razbio Arsenal 5:1, u Berlinu je izvukao remi pogotkom Lewandowskog u šestoj minuti sudačke nadoknade (90+6). Hertha je bila u vodstvu od 21. minute kada je zabio reprezentativac BiH Vedad Ibišević.