Kovačević odličan, zabio 16 koševa u pobjedi Mitteldeutschera kod Oldenburga

Radošević postigao 6 koševa, a Alba lako pobijedila Trier

kovacevic
Hrvoje Kovačević
Instagram

Vrlo dobar nastup imao je Hrvoje Kovačević na gostovanju njegova Mitteldeutschera kod snažnog EWE Baskets Oldenburga u 13. kolu njemačkog košarkaškog prvenstva. Gosti su slavili nakon produžetka (88:82), a Kovačević je igrao 31 minutu te u pobjedu ugradio 16 koševa, 3 skoka, 2 dodavanja te 2 ukradene lopte. Bio je četvrti strijelac svoje momčadi i peti na utakmici u jednom od njegovih najboljih ovosezonskih nastupa.

Pobjedi se radovao još jedan hrvatski predstavnik u ovom kolu i to Leon Radošević čija je Alba u Berlin bez većih teškoća savladala Trier (87:72). Mladi centar za 18 minuta u igri postigao je tek 6 koševa uz 1 ukradenu loptu.

A MHP RIESEN Ludwigsburg, čini se, u padu je forme. U posljednja četiri susreta triput je pobijeđen. Momčad Johna Patricka nije dobro djelovala niti na posljednjem iskušenju kod s.Oliver Basketsa u Würzburgu. Uoči posljednje četvrtine zaostajali su nedostižna 24 koša za domaćinom i djelovali kao ‘razbijena vojska’. Poraz (69:58) je bio neminovan, a domaćinu je to bila tek treća pobjeda ove sezone. Ludwigsburgu nije pomogao niti Mario Stojić koji je igrao 12 minuta te postigao 3 koša uz 2 skoka i 1 dodavanje.

Bayern je vodeći sa 22 boda, Alba je 7. sa 14 bodova, Ludwigsburg 10. sa 12 bodova, a Mitteldeutscher 13. sa 10 bodova. (ha)