Foto. Arhiv

Komušina u drugom dijelu povećala ritam i uvjerljivo slavila

KKK Haiterbach – TuS Urspringschule 104:73 (21:17; 38:38; 77:51)

U nedjelju je završila jedna dugogodišnja era prisutnosti Košarkaškog internata TuS Urspringschule u Regionalligi. Nakon poraza u Haiterbachu su izgubili i posljednju teoretsku šansu na opstanak.

Komušina preko Florian Köppl dobro otvara utakmicu, i dolazi sa 12:4 u vodstvo. Ali jako brzo pada ritam igre i gosti smanjuju na 21:17.

Sascha Kesselring i Gojko Bubalo gađaju trice za ponovno visoko 35:21 vodstvo. Haiterbach je tjelesno nadmoćan bio ali ponovno pada igra pred 400 gledatelja u Kuckuckshali.

Lucas Loth koristi taj period i izjednačuje za 38:38 u poluvremenu. Publiku razočarana ide u poluvremensku stanku.

Trener Boris Kurtović morao je pronaći prave riječi u svlačionici. Iako su gosti stekli sa 38:41 prva puta u vodstvo, vidljiva je veća energija i prisutnost domaćina. Florian Köppl i ponovno jaki Christopher Ley gađaju za 49:47 vodstvo. S velikom 24:0 serijom Komušina donosi odgovor na pitanje pobjednika na krilima nezaustavljivog Herdie Lawrence.

Tomislav Martinović povisuje čak na 88:55. Komušina mijenja uvjerljivu postavu i uvodi dva juniorska igrača, da steknu prva iskustva u Regionalnoj ligi. Pored iskustva oni se upisuju i u strijelce. 17-godišnji Rickardo Maric pogađa 6 koševa, i godinu dana mlađi Julian Stojčević pod velikim slavljem upisuje svoj prvijenac na ovom nivou.

Na kraju Komušina slavi uvjerljivo sa 104:73 i ako je tek u drugom dijelu pokazala svoju pravu snagu.

KKK: Herdie Lawrence (30/2), Christopher Ley (17), Florian Köppl (15), Gojko Bubalo (15/3), Tomislav Martinović (9/3), Rickardo Marić (6), Daniel Albus (4), Božidar Bubalo (3/1), Sascha Kesselring (3/1), Julian Stojčević (2), Josip Karanušić, Mario Marić

1 SG Mannheim 24 22/2 44 2024 : 1603 421
2 USC Heidelberg 24 20/4 40 1944 : 1763 181
3 BBU 01 Ulm 24 17/7 34 1843 : 1681 162
4 TSG Volksbank Reutlingen 24 15/9 30 2009 : 1799 210
5 PS Karlsruhe LIONS 24 15/9 30 1923 : 1895 28
6 KKK Haiterbach 24 15/9 30 1845 : 1732 113
7 SV Möhringen 1887 24 14/10 28 1970 : 1923 47