Croatia je dva puta bila u zaostatku od minus tri gola / Foto: Fenix Magazin / Zvonko Bosnić

KAKAV PREOKRET: SC Croatia Mülheim je od minus tri gola stigla do velikog bod

U petom kolu Kreislige A, Croatia iz Mülheima odigrala je na svome terenu jednu uzbuđujuću utakmicu koja nije bila preporučljiva za gledatelje sa slabijim srcem. Sa momčadi EtuS Bissingheim remizirala je sa rezultatom 4:4.

Iako je bilo mnogo uzbuđenja, bila je to jedna od najljepših utakmica u ovoj klasi sa čak 8 postignutih pogodaka.

Prvo je poluvrijeme po rezultatu i igri apsolutno pripalo gostima, koji su već u ranoj fazi utakmice odnosno u u drugoj i četvrtoj minuti vodili sa 2:0. Iskoristili su početnu dekoncetraciju u redovima hrvatske momčadi i praktički osigurali rezultat koji ih je približio osvajanju sva 3 boda. Malo je tko vjerovao da će i biti drugačije kada su u 35.minuti gosti poveli sa 0:3.  Ipak do kraja poluvremena Croatija je uspila sanjiti rezultat na 1:3, a strijelac je bio Broel.

U drugom dijelu na samom njegovom početku opet hladni tuš za domaće navijače. Gosti  su zabili i svoj četvrti pogodak. No, igrači Croatije nisu gubili nadu. Unatoč zaostatku od 3 gola igrali su jako lijep nogomet, a da rezultat nije drugačiji najzaslužniji je bio gostujući golman koji je branio jako dobro.

U 57. minuti, najprije Filipović, a potom u 77. minuti Gaye, smanjili su prednost Bissingheima na 3:4 i doveli utakmicu u neizvjesnost. Minute su prolazile a Croatia je stvarala prilike ali bez krajnje pune realizacije. Tek u zadnjim trenucima susreta Stjepan Filipović zabija svoj drugi pogodak za konačnih 4:4. Ovim pogotkom Filipović je postao junakom utakmice i najboljim igračem ovoga susreta

Sastav Croatie Mülheim: I.Ivić, Šimić, Kegelj, Čolić, Ates, Pahner, Gaye, Broel, Fofana, R.Ivić, Filipović. Pričuve: Okcay, Spilker, Falcone, Lo Bue, Vrkić i Weidenbruch.

Croatia sljedeću utakmicu igra u kup natjecanju u srijedu 19. rujna u gostima kod TV Voerde sa početkom u 19:30, a sljedeću prvenstvenu utakmicu igraju 23.rujna u gostima kod DJK Wanheimerort. Početak ovog susreta je u 15 sati.