Još jedna velika gostujuća pobjeda Croatie Mainz!

croatia mainzLjetni godišnji odmori, koji su osnovni problemi vjerojatno svakog hrvatskog kluba u Njemačkoj, prisilili su vodstvo Croatie Mainz da odgoditi čak pet utakmica iz kolovoza za rujan i listopad. Budući da teren Croatije Mainz zbog slabe rasvjete nije u mogućnosti tijekom tjedna ugostiti gostujuće momčadi, dogodio se kuriozitet da Croatia mora odigrati čak 13 gostujućih utakmica u prvom dijelu sezone. Do sada su odigrali osam te osvojili solidnih 11 bodova. Od toga u prve četiri utakmice sa nedovoljnom pripremom igrača osvojena su tek četiri boda, da bi u iduće četiri utakmice dohvatila sedam bodova!

Nakon prošlotjedne podjele bodova na gostovanju u derbiju protiv Bošnjaka te osvajanje i tri boda u gostima protiv predzadnjeg Stadecken-Elsheima, u nedjelju je hrvatska momčad došla do nove pobjede u utakmici protiv – do tog kola – petoplasirane momčadi iz Partenheima!

Odlično raspoloženi i motivirani Hrvati su na samom početku stvorili dvije-tri odlične prilike koje napadači nisu iskoristili. Nažalost to se osvetilo na drugoj strani kada je jedna slaba reakcija obrane Croatie dovela do vodećeg pogotka domaćina iz Partenheima. Usamljen u šesnaestercu protivnički napadač glavom gađa suprotni kut vratara Besničanina, koji je u potpunosti ostao nemoćan.

Rano vodstvo domaćina nije omelo igrače Croatije da samo četiri minute kasnije, u 13. minuti, izjednače rezultat na 1:1. Jedna fenomenalna kombinacija uz brz protok lopte završila je kod Ante Živka koji nesebično asistira Marinu Kolaku za rutinski pogodak.

Pritisnuti napadačkom igrom Croatije, uzdrmana obrana domaćina sve više griješi i samo dvije minute kasnije Filip Ursić zabija za vodstvo Croatije od 2:1. Sjajna kombinacija sa duplim pasevima sa Marinom Kolakom dovela je Ursić u šesnaestercu odakle nanišani i pogađa nebranjeni kut domaćeg vratara.

Nakon toga se igralo dosta otvorena utakmica u kojoj je Croatia imala više prilika, koje se nažalost nisu iskoristile na najbolji mogući način. U toj fazi utakmice sudac je počeo gubiti konce igre te je na reklamiranje domaćih igrača bar u tri-četri situacije, zbog navodnog zaleđa, spriječio još moguća dva-tri pogotka Croatije.

U drugom poluvremenu gosti dolaze do par izglednih prilika ali siguran je vratar Croatije Edvin Besničanin. U 53. minuti Croatija povećava vodstvo na 3:1 zgoditkom Kadirića, kojeg odlično upošljava raspoloženi Ante Živko. Nažalost nekada nogomet u amaterskim ligama piše neke svoje priče, tako da je jedan od protivničkih igrača konstantno provocirao i vrijeđao igrače Croatije, ponekada i na nacijonalnoj razini. U jednoj situaciji se taj igrač baca na pod, simulirajući da ga je netko od hrvatskih igrača udario glavom u čelo. Slabi sudac podliježe pristisku domaćina i isključuje jednog igrača Croatije – ne zbog udaranje već zbog psovke.

S igračem manje Croatia je nastavila utakmicu dižući kvalitetu i kompaktnost na još veću razinu. Obrana na čelu sa Besničaninom je besprijekorno funkcionirala. Croatia je igrala na kontre. Naklonost suca domaćinima uslijedila je i kod dodjele žuto-crvenog kartona igraču Croatije za taktički prekršaj. Sa čak dva igrača manje na terenu, Croatija je djelovala nadmoćna. U produžetku od čak sedam minuta Croatija preko Ante Živka, nakon sjajne kombinacije sa Filipom Ursićem, dolazi do konačnih 4;1. Bio je to osmi Živkov pogodak u sezoni koji je, kao i pobjeda, burno proslavljen ovacijama navijača.

Croatia je igrala u sastavu: Edvin Besničanin, Ante Dujmović – Marko Pušić – Ivo Toto – Josip Žeravica, Filip Ursić – Zlatko Grujić, Ivica Parlov – Ante Živko – Haris Kadirić i Marin Kolak. Od 89. min. Petar Breščanović je ušao umjesto Ivice Parlova. (Josip Žeravica/sim)