JOŠ JEDNA POBJEDA: Nezaustavljiva Croatia Mannheim ne zna za poraz od rujna

SG Croatia Mannheim – TSV Amicitia Viernheim2  3:1(1:1)

U 18.kolu Kreisklasse A2 Mannheim, Croatia Mannheim  protiv druge momöadi TSV Amicitia Viernheim pobjedila sa 3:1. Pobjeda je osigurana u drugom poluvremenu kada Croatia između 65. i 77. minute zabija dva zgoditka a gosti nijedan. Novom pobjedom nastvljen je sjajan niz Croatie Mannheim koja je u zadnjih sedam prvenstvenih utakmica ostvarila svih sedam pobjede a za poraz ne zna od 17. rujna prošle  godine. To je bio i jedan jedini poraz u dosadašnjem dijelu sezone  2016/2017 .

Na “travnjak pod Suncem”, kako ga već Njemci, momčad Croatije je istrčala bez ozljeđenog Šere i Igora Oršolića te Šugića koji je suspendiran dvije prvenstvene utakmice od uprave kluba.

U prvih dvadesetak minuta momčadi nisu imale nekih značajnijih prilika. Prvu prigodu za zgoditak imala je Croatia u 25 minutu kada razigrani Filipović spušta loptu na zemlju na rubu šesnesterca a Siniša Pitlović posprema loptu iza vratara gostiju. Hrvati su tako poveli sa 1:0. U 35. minuti gosti uspjevaju izjednačiti preko svog kapetana Enia Kovre na 1:1. U tom razdoblju sudac pokazuje i dva žuta kartona igračima Croatije.

U drugo poluvrijeme Hrvati kreću sa jenom izmjenom. Umjesto Puđe na teren je izišao Radišković. Igrala se 50. minuta  kada Marinić pokušava probiti  kroz sredinu terena ali ga gosti ruše. Blažević izvodi slobodan udarac i šalje  loptu  na peterac. Tamo gostujuća obrana ponovno prekršajem zaustavlja Marinića i sudac pokazuje na bijelu točku. Pitlović izvodi jedanesterac ali vratar gostiju brani njegov udarac. Srećom, Pitlović se za taj promašaj iskupljuje u 65.minuti kada bježi odbrani gostiju i sigurno zabija za vodstvo Croatije od 2:1. Gosti potom pokušavaju doći do izjednačenja ali je sigurna hrvatska obrana. No, da stvar  ne bude prepuštena slučaju pobrinuo se Kovre u 77. minuti koji zabija za konačnih 3:1.

U 80. minuti Perić pravi grublji prekršaj na nekih tridesetak metara od gola Croatije i sudac mu pokazuje izravni crveni karton. Prestroga odluka suca i Perić mora napustiti  travnjak. Gosti su i dalje pokušavali  ugroziti vratara Tadića ali bez uspjeha. Nakon što je pet minuta produžio utakmicu sudac svira kraj.

Novom pobjedom Croatia Mannheim je povećala bodovnu  prednost pred drugoplasiranom momčadi Gartenstadta, od koje Croatia ima i utakmicu manje.

Sljedeće  nedelje Croatija će igrati bez kažnjenog kapetena Perića  u gostima protiv grčkog Enosis Mannheima, koji zauzima četvrto mjesto. Uprava Croatije poziva hrvatske navijače da dođu bodriti igrače Croatije koji idu po nova tri boda.