Rukomeši PPD Zagreba (ILUSTRACIJA)/ Foto:Hina

IZNENAĐENJE U FLENSBURGU: Rukometaši PPD Zagreb ostvarili senzacionalnu pobjedu

Rukometaši PPD Zagreb napravili su večeras senzaciju u Flensburgu savladavši u 02. kolu EHF Lige prvaka favoriziranog domaćna Flensburg rezultatom 29:31 (16:16).

Pobjeda u gostima kod jedne od najboljih momčadi u Europi zasigurno će ohrabriti igrače trenera Line Čevara koji su minimalno poraženi u prvom kolu od MOL – Pick Szegeda..

Zagrebaši su odlično ušli utakmicu i veći dio prvog poluvremena bili u vodstvu i od 4 gola razlike. Domaćini su bili uporni te kaznili greške Zagrebaša i na odmor se otišlo s rezultatom 16:16.

U drugom poluvremenu, točnije u njegovih prvih deset minuta, razbranio se vratar Zagreba Urh Kastelić obranivši pet lopti. To je diglo momčad Zagreba koja je ponovno otišla na prednost od +4.  U zadnjim minutama Damir Bičanić je postigao dva vezana zgoditka i odveo svoju momčad do velike pobjede od 29:31.

Najbolji u redovima PPD Zagreba bili su David Mandić s osam, kapetan Zlatko Horvat sa sedam te Ivan Sršen sa šest pogodaka.

SG Flensburg Handewitt – PPD Zagreb 29:31 (16:16)

Flens Arena: 3 500 gledatelja

Suci: Oscar Raluy Lopez i Angel Sabroso Ramirez (Španjolska)

Delegat: Peter Olsson (Švedska)

SG Flensburg – Handewitt: Burić, Bergerud 10 obrana; Karlsson, Golla 2, Hald Jensen 1, Glandorf, Svan 7, Wanne 2, Jeppsson 2, Joendal 3(3), Steinhauser, Zachariassen 1, Gottfridsson 3, Lauge 3, Schmidt, Baijens, Rod 5

PPD Zagreb: Jović, Kastelic 12 obrana; Ereš, Mrakovčić, Božić-Pavletić, Kontrec 1, Burić 1, Sršen 6, Horvat 7(1), Šušnja, Potočnik, Jotić 1, Ravnić, Qerimi 4, Mandić 8, Bičanić 3

Fenix-magazin/SIM/Foto:PPD Zagreb