Florian Köppl je ubilježio 16 koševe u novoj pobjedi Komušina

IZNAD OČEKIVANJA U HAITERBACHU: Košarkaši Komušine ubilježili i četvrtu pobjedu u nizu

KK Komušina Haiterbach – PS Karlsruhe 86:71 (23:16; 43:33; 59:51)

Sa četvrtom pobjedom u nizu KK Komušina se bodovno izjednačila sa Karlsruhe koji je na 5. mjestu ljestvice. Komušina se tako osvetila gostima iz Karlsruhea koji su u prvoj utakmici u Karlsruhe tijesno slavili sa 92:902. Ujedno, novo pojačanje Komušine Daniel Albus imao je prvi, k tomujoš uspješan, nastup u dresu hrvatske momčadi.

Vrlo dobar start Komušanaca. Sa četiri trice u nizu dolaze u vodstvo od 12:6 koje Josip Karanušić nakon deset minuta povisuje na 23:16. Osnovna zadaća na početu je bilo zaustaviti glavnog igrača PS Karlsruhe Dinu Jakoliša, u čemu se i uspijelo. U drugoj četvrtini gosti gađajau tri trice u nizu, ali Gojko Bubalo i Tomislav Martinović uzvraćaju za 41:33 vodstvo Komušine na poluvremenu.

Bila je to jako dobra predstava domaćina pred krcatom dvoranom od 500 gledatelja. Trener Boris Kurtović je jako puno rotirao i dao novaku Daniel Albusu prve minute na terenu. U vrlo izjednačenoj trećoj četvrtini Herdie Lawrence je briljirao u redovima Komušine kojoj donosi vodstvo od 56:48.

Ali kao u Söflingenu, pad igre Komušina osjetio se na početku zadnjeg dijela kada gosti smanjuju na 59:56. Ali Florian Köppl povisuje vodstvo na 65:56. Oporavljeni Božidar Bubalo pogađa tricu za 70:61 i diže publiku u dvorani na noge. Ali neuništivi Dino Jakoliš ne bi bio džaba jedan od najboljih ove lige da ne uzvraća na 70:67. Izgledalo je kako gledatelje ponovno čeka veliki krimi?. Ali ipak ne.  Dvije trice u nizu Gojka Bubala i Herdie Lawrence donose gledateljima veliko slavlje jer Komušina povisuje vodstvo na 76:67. Nakon zakucavanja Chritsopher Ley za 82:71 pitanje pobjednika je bilo riješeno. Završetak ostaje trenutno najboljem igraču Komušine Herdie Lawrence koji donosi konačan 86:71 rezultat i prvu pobjede Komušine protiv momčad iz TOP 5 lige.

S novom pobjedom Komušina ima 22 osvojena boda i drži priključak za vodećim momčadima lige. Valja napomenuti kako je momčad Karlsruhea u prošloj utakmici slomila drugoplasiranog Möhringen.

– Pobjedili smo jednu jako kvalitetnu momčad koja je opasna u napadu. Dobro smo se branili čitavu utakmicu. Dobar početak smo imali i tu prednost držali čitavu utakmicu. Vjerovali smo u naše sposobnosti i publika nas nosila 40 minuta. Sa novim igračem Daniel Albus smo dobili jednog iskusnog igrača koji još nije 100% spreman ali radimo na tome i svaki trening idemo jedan korak dalje naprijed, izjavio je Borisa Kurtovića.

Sljedeću utakmicu Komušina gostuje kod trećeplasiranog USC Heidelberg u subotu 10.02.2018 u 18.30 u ISSW dvorani

KKK: Herdie Lawrence (23/4), Florian Köppl (16/1), Christopher Ley (12/1), Gojko Bubalo (12/4), Sascha Kesselring (7), Tomislav Martinović (7/1), Božidar Bubalo (5/1), Josip Karanušić (4), Daniel Albus, Mario Marić, Julian Stojčević, Rickardo Marić