Croatia Singen / Foto: Fenix Magazin / J.Mijić

Ivica Gogić i Franjo Ćurković izvukli vrijedan bod za Croatiju Singen na gostovanju kod Weiterdingena

SC Weiterdingen – Croatia Singen 1:1 (0:0)

U 4. kolu Kreislige B, Croatija Singen je odiigrala neriješeno protiv SC Weiterdingen. Nakon uspjesna prva tri kola, osvajanje nedjeljnog boda u gostima je veliko „kao kuća”.

Naime, Croatia nije imala svoj dan i prava je sreća da je u 87 minuti Ćurković zabio zgoditak za izjednačenje. Hrvatska momčad je loše ušla u igru. Prvih pola sata u igri hrvatske momčadi puno toga nije štimalo.

Domaćini su nakon  obostrano lošeg početka, sredili redove i počeli stvarati prilike. Prava je sreća da se nakon ozljede oporavio vratar i trener Ivica Gogić te stao na gol.

Gogić je skinuo mnoštvo teških lopti i samo zahvaljujući njemu domaćini nisu ostvarili rezultatsku prednost. Tek u 70. minuti domaćini su  iskoristili jednu priliku i poveli sa 1:0. I kad se činilo da će Croatia izgubiti utakmicu i doživjeti potpuni potop, uslijedio je neočekivani prokret.

Zadnjih nekoliko minuta Croatia se potpuno otvara. Domaćini to koriste

i jednom čak pogađaju vratnicu. Ali u 87.  minuti junak utakmice vratar Gogić daleko ispucava loptu, skoro pred sam protivnički šesnaesterac. Tamo se odlično snalazi Franjo Ćurković koji se uspjeva riješiti svog čuvara i preko vratara ubacuje loptu u mrežu.

Junak utakmice vratar i trener Gogi i strijelac jedinog zgoditka kapetan Croatije Ćurković  / Foto: Fenix Magazin
Junak utakmice vratar i trener Ivica Gogi i strijelac jedinog zgoditka kapetan Croatije Franjo Ćurković / Foto: Fenix Magazin -J.Mijić

Izjednačujući zgoditak potuno je zbunio dotad bolje domaćine. Croatija je jurišala na pobjedu i u tih zadnjih pet-šest minuta moglo se još “svašta” dogoditi.

Bilo kako bilo, bod je bio tu. I kako je rekao jedan njemački gledatelj, neke momčadi na taj način osvajaju prvenstva. Naravno, to samo treba djelomično prihvatiti jer dobra igra je ipak najbitnija.

Croatia Singen je u ljetnom periodu dobila nekoliko izvrsnih igrača i cilj joj mora biti i dobra igra i rezultati. Sa ovom momčadi povratak u A ligu bi trebao biti konačni cilj treneru i igracima. Sa ovim bodom Croatia ostaje u  vrhu ljestvice.

Sastav Croatie: Gogić, I.Golić (Jakovljević), A.Golić, Bogoevski, Miske (Ungemach), Zecević (Perković), De Monte, Breznjak, Ivanović, Palavra (Gregorić), Ćurković. Strijelac za Croatiju: Franjo Ćurković u 87 minuti

U iduću subotu Croatia igra derbi utakmicu kola protiv prvoplasiranog SV Gailingena, koji se jako pojačao i želi po svaku cijenu ući u viši rang natjecanja. A to je prava prilika kako bi Croatia vidjela koji su joj dometi ove godine.

Fenix-magazin/SIM/ Josip Mijić / Foto: Josip Mijić