Ivan Matešić u akciji

Ivan Šćurla opravdao povjerenje trenera Zrilića i donio drugu zaredom pobjedu Croatije Karlsruhe

NK Croatia Karlsruhe – DJK Ost 1:0

U Podsavezu Badischer Fußball Verband Mittelbaden, Kreis Karlsruhe, Kreisklasse B, Staffel, Croatia Karlsruhe ostvarila je važnu pobjedu nad momčadi DJK Ost od 1:0. Bila je to nova, druga zaredom, pobjeda Croatije pod vodstvom novog trenera Dubravka Zrilića, nekadašnji igrač HNL i najpoznatijeg nogometaša u povijesti Konavljanina iz Čilipa.

Zrilić je po preuzimanju momčadi prethodno ubilježio dva poraza protiv vodećih momčadi na ljestvici, najprije protiv Olimpija Hertha 3:0 a potom i KSV 5:3. I zadnijh par tjedana došlo nekolilo novih igrača: 19. godišnji talentirani Ivan Šćurla iz omladinskog pogona NK Osijeka, Filip Bastalić iz NK Dinjevci,  Filip Zelić iz NK Tomislav iz Tomislavgrada, Samir Knežević iz NK Munja Veliki Rastovac, Dinko Štefan iz NK Sokol Rakitovica i Matej Jukić.

S toliko novih igrača treneru Zrilići nije bilo lako uigrati momčad. No, odlučio je igrati napadački. No protivnik je parirao presingom po cijelom terenu. Ipak, u 25. minuti Ivan Šćurla nakon lijepe akcije zabija svoj prvi gol u dresu Croatia Karlsruhe. Hrvati nakon toga još jače napadaju ali Petar Golubić i Tomislav Maras ne koriste stvorene poluprilika.

U nastavku igre gostujuća momčad je igrala isključivo na kontre, No, pored disciplinirane igre hrvatske momčadi takva igra gostiju nije nailazila na prolaz.
No zato je pune ruke posla imao gostujući vratar koji je u nekoliko navrata spašavao svoja vrata od Marasovih udaraca. Napadači Croatije, pogotovo Petar Golubić i Ante Galić, koji je u 70 minuti uśao u igru, nisu iskoristili stopostotne prilike. Zadnji sučev zvižduk dočekan je uz veliki pljesak upućen hrvatskim igračima. Croatia Karlsruhe trenutačno zauzima 12. mjesto na ljestvici sa osvojenih 20 bodova i gol razlikom 29:38

Sastav Croatije: Nenad Oravec, Krešimir Mirosavljević, Filip Zelić, Hrvoje Jurleta, Slaven Križanić, Samir Knežević, Ivan Matešić, Ivan Šćurla, Tomislav Maras, Jozo Lovrić, Petar Golubić. Pričuve: Vedran Metelko, Toni Posenjak, Ante Galić, Andrija Šarić.