Ivan Rakitić zabio za pobjedu Barcelone

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić postigao je pogodak kojim je Barcelona stigla do minimalne 1:0 pobjede na gostovanju kod Athletic Bilbaa u 2. kolu španjolskog nogometnog prvenstva.

Rakitić je pogodak vrijedan tri boda postigao u 21. minuti. S lijeve strane je loptu ubacio turski reprezentativac Arda Turan, Rakitić se ubacio ispred svog čuvara i sa 7-8 metara glavom pogodio desni kut vrata pokraj nemoćnog domaćeg vratara Gorke Iraizoza.

Barcelona je imala još izglednih prilika za povećanje vodstva, ali Messi i Suarez nisu bili raspucani.

Za razliku od Barceloninih zvijezda, izrazito su efikasni bili nogometaši Las Palmasa koji su s uvjerljivih 5:1 svladali Granadu i zasjeli na vrh ljestvice španjolske Primere. Dvostruki strijelac bio je El Zhar (23, 69), a po jedan pogodak postigli su Boateng (51), Momo (72) i Araujo (85). Jedini strijelac za goste, koji su na poluvremenu imali odličnih 1:1, bio je Boga (45), prenosi HRT.

Bivši mladi hrvatski reprezentativac Marko Livaja bio je asistent kod drugog pogotka za Las Palmas, koji je glavom postigao Kevin-Prince Boateng. Livaja je igrao do 72. minute, kad ga je zamijenio strijelac posljednjeg pogotka za Sergio Araujo. Livaja je u 22. minuti zaradio žuti karton zbog simuliranja.

Istovremeno s utakmicom Las Palmas – Granada, Alaves je ugostio Sporting Gijon, a taj je dvoboj završio bez pobjednika 0:0. Hrvatski reprezentativac Duje Čop odigrao je cijelu utakmicu za Sporting.