Ivan Puljić u driblingu

Ivan Puljić dvostruki strijelac u gostujućoj 1:5 pobjedi Croatije Frankfurt

TSG 51 Frankfurt – Croatia 1:5 (0:2)

Ono što je frankfurtska Croatia propustila u prošloj utakmici protiv BSC-a, kad lopta nikako nije htjela u gol, danas joj se vratilo u utakmici na gostovanju kod TSG-a. Hrvatska momčad je laganije od očekivanog došla do bodova protiv momčadi iz susjedstva.

U prvom poluvremenu Croatia je realizirala obje prilike i prvo poluvrijeme završila vodstvo od 0:2. Strijelci su bili Ivan Puljić, koji je postigao pogodak snažnim udarcem sa 17 metara te potom Denis Grančić u 43. minuti na dodavanje Puljića.

U nastavku utakmice momčad Croatije je zaigrala još bolje i odlučnije, stežući obruč oko vratiju domaćina. Iz takve igre stvarale su se i prigode, od kojih u 56. minuti najprije realizira Ivan Propadalo na dodavanje Grnčića, da bi da bi potom ponajbolji u redovima Croatije Ivan Puljić u 58. minuti povećao vodstvo na nedostižnih 0:4. Dodavač je bio Grančić.

Domaćini se ni tada nisu predavali i nastavili su opasno ugrožavati vrata Nikole Jurića. Iz tako jedne lijepe akcije, TSG  uspijeva smanjiti rezultat na 1:4. To je bilo ono jedino konkretno od TSG-a čiju igru je Croatian potpuno kontrolirala zadnjih 15 minuta, kada je su malobrojni gledatelji vidjeli povećanje vodstva Croatije od 1:5. Sjajan pogodak, udarcem iz trka sa 25 metara, postigao je Danijel Soldo.

-Zasluženo smo osvojili sva tri boda u dobroj utakmicu u kojoj su moji igrači pokazali želju i znanje za pobjedom. Ovo je iznimno jaka liga i u svaku se utakmicu mora ući ozbiljno. Nema momčadi koje će se predati kad iziđe na teren, pa makar bili i na zadnjem mjestu na ljestvici, kazao je trener Croatije Danijel Konta.

Iako se igralo na šljaki, što je doista rijedak teren na kojem se igra u Frankfurtu, valja istaknuti kako je utakmicu izvanredno sudio mlada nada njemačke sudačke organizacije Christian Stelb, koji je bez greške vodio utakmicu pokazavši samo dva žuta kartona.

Croatia: Jurić, Vidović, Drlje, Soldo, Ćurić, Bračić, Šandrk, Blažeković (od 81. Mihaljević), Ivan Puljić, Ivan Propadalo (od 60. Duvnjak), Grančić (od 72. Todorić) . Trener Danijel Konta. Strijelci za Croatiju:  Ivan Puljić (17′, 58′), Denis Grančić, (43′), Ivan Propadalo (56′) i Daniel Soldo (77′).

Na gostovanju kod susjeda bila je uspješna i druga momčad Croatije

TSG 51 Ffm II -FC Croatia II 0 : 2  (0:0)

Nakon tvrdog prvog poluvremena bez pogodaka, Croatiju II u vodstvo je doveo Križanac u 60. minuti na dodavanje Bassa. Konačan rezultat od 0:2 postavio je Jeličić u 88. minuti snažnim udarcem sa 25 metara.

Croatia II: Bass, Križanac, Jerković, Maganjić, Jeličić, Josip Puljić, Surmanović, Šumić, Majić (od 46. Budimir), Romić, Amanatidis.

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u nedjelju 26. studenog na svom terenu u Heddernheimu protiv momčadi SC Weißblau FFM. Prva utakmica počinje u 13,00 sati a druga u 14,45 minuta.