Ivan Perišić (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina/EPA

Ivan Perišić s dvije asistencije donio preokret i pobjedu Intera u Rimu

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za dva pogotka Intera koji je u derbiju 2. kola talijanskog prvenstva kao gost svladao Romu sa 3-1 (0-1).

Perišić je sjajnim prodorima po lijevom krilu “izludio” Juana Jesusa, a zatim preciznim dodavanjima u 77. minuti pronašao Icardija za drugi, odnosno Vecina za treći pogodak milanskim “crno-plavih”. Inače, povela je Roma lijepim golom Džeke u 14. minuti, a domaći je sastav i tri puta tresao lijevu vratnicu Interova gola. Kod 0-0 okvir gola zaustavio je Kolarova, a kod 1-0 Nainggolana i Perottija. Nakon tih pehova u napadu domaćih, uslijedio je preokret. Icardi je svojim prvim golom u 67. minuti poravnao na 1-1, a drugim 10 minuta potom i doveo Inter u vodstvo. Vecino je u završnici potvrdio pbojedu gostiju.

Perišić je odigrao čitavu utakmicu za Inter, dok je Marcelo Brozović ostao na klupi milanskog sastava koji se ovom pobjedom poravnao na vrhu ljestvice s Juventusom koji je ranije u subotu kao gost svladao Genou sa 4-2 (2-2). U toj je utakmici Mario Mandžukić izborio je 11-erac i asistirao za jedan pogodak.

Domaći sastav, kojega vodi hrvatski trener Ivan Jurić, sjajno je krenuo u susret i nakon samo sedam minuta imao prednost od 2-0. U 1. minuti Genoa je sretno povela nakon što je lopta pogodila Juventusova veznjaka Pjanića u koljeno i završila u mreži, da bi u 7. minuti Galabinov iskoristio 11-erac za vodstvo domaćih od 2-0. Taj je kazneni udarac dosuđen nakon pregleda snimke jer glavni sudac Banti nije vidio prekršaj Ruganija na Galabinovu.

Ipak, Juventus se vratio već do kraja prvog poluvremena s dva gola Dybale. Argentinac je u 14. smanjio na 2-1 na asistenciju Pjanića, a potom u četvrtoj minuti nadoknade iskoristio 11-erac za 2-2. I taj je kazneni udarac dosuđen pregledom snimke kada se Banti uvjerio kako je udarac Mandžukića iz peterca pogodio u ruku Lazovića i spriječio prolazak lopte ka golu.

Potpuni preokret dogodio se u 62. minuti kada je Mandžukić lijepo uposlio Cuadrada, a Kolumbijac se spretno snašao u kaznenom prostoru domaćih i zatresao mrežu. Konačni rezultat svojim trećim golom postavio je Dybala u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Mandžukić je odigrao svih 90 minuta za Juventus koji je na vrhu ljestvice s maksimalnih šest bodova, dok je Genoa ostala na jednom osvojenom bodu.

U trećemu subotnjem susretu Bologna je kao gost svladala novaka u ligi Benevento pogotkom Donsaha u 55. minuti. Bruno Petković je pobjedu Bologne ispratio s klupe za pričuve.

U nedjelju se sastaju Torino – Sassuolo, Milan – Cagliari, Chievo – Lazio, Crotone – Verona, Fiorentina – Sampdoria, Napoli – Atalanta i SPAL – Udinese.

REZULTATI 2. KOLA:

Genoa – Juventus 2-4 (Pjanić 1-ag, Galabinov 7-11m / Dybala 14, 45+4-11m, 90+2, Cuadrado 62)

Benevento – Bologna 0-1 (Donsah 55)

Roma – Inter 1-3 (Džeko 14 / Icardi 67, 77, Vecino 87)