Arhivska snimka momčadi Hajduka iz Wiesbadena

Ivan Dimitrov pogodio i asistirao u kup pobjedi Hajduka Wiesbaden

SV Hajduk Wiesbaden vs. 1. FC Naurod 1928 | 3:0 (1:0)

Nogometni amateri Wiesbadena, predvođeni trenerima i/ili upravama klubova, početkom sezone se tradicijonalno okupljaju u Rathausu u Wiesbadenu, kako bih se na dosta veličanstven način za amaterske prilike održao ždrijeb parova prvog i drugog kola kup-natjecanja.

Igrači wiesbadenskog Hajduka bili su počašćeni slobodnim prvim kolom, da bi u drugom kod kuće dočekali vrlo nezgodnu, ali i vrlo poznatu momčad FC Naurod iz okolice Wiesbadena, čija se prva momčad natječe čak dvije lige više od Hajduka, dok se njovoha rezervna momčad natječe jednu ligu iznad Hajduka. Pri izvlačenju se uprava kluba Nauroda još veselila ždrijebu trljajući ruke, da bih 26.10.2016 gotovo zanijemila.

Držeći se uputa Hajdukova trenera Žeravice, a to je da agresivnim presingom ne treba protivniku dati prostora za igru, igrači Nauroda od prve do zadnje minute nisu snašli na Hajdukovom terenu. Brzo se moglo doći do zaključka da favorit utakmice nije niti u jednom segmentu igre bio jači od Hajduka, čemu su svjedočile i tri stopostotne prilike Hajduka u prvih pola sata, od kojih su dvije na žalost završile na unutarnjem dijelu stative, dok je jedan pokušaj savršeno obranjen. Ipak u 42. minuti Ivo Briševac čisti situaciju u Hajdukovoj polovici dugom loptom na brzog Ivana Dimitrova, koji nakon dvije neiskorištene prilike prije toga, matira protivničkog vratara za potpuno zasluženih 1:0 Hajduka na poluvremenu!

Kada se u drugom poluvremenu očekivala velika navala gostiju, Hajduk biva još odlučniji na terenu, ponovno prijeti iz kontranapada, ali stvara i vrlo izgledne prilike. U 63. minuti Žarko Asenov nakon sjajno izvedenog kornera pronalazi Davida Vankirka koji volejem loptu šalje nebranjivo u mrežu. Isprepadani gosti su imali samo jednu značajniju prigodu kada je protivnički napadač leđima okrenut prema golu Hajduka uputio vrlo težak udarac prema vratima Olivera Ahmetovića, koji prstima loptu skreće preko grede.

Hajduk je i dalje prijetio da bi utakmicu okrunio pogotkom u 87. minuti. Igrač utakmice Ivan Dimitrov je osjetio nervozu golmana pri ispucavanju lopte, presjekao njegov pokušaj, stigao odbijenu loptu pred aut linijom, te asistirao Žarku Asenovu na rub šesnaesterca, koji loptu neobranjivo šalje pod gredu.

Hajduk se ovom senzacijonalnom, ali ipak potpuno zasluženom pobjedom plasirao u osminu finala wiesbadenskog Krombacher Kreispokala te čeka boljeg iz dvoboja SV Frauenstein vs. SKC Munzur Wiesbaden.

Hajduk Wiesbaden: Ahmetović, Krišto – Črljenec – Vankirk – D. Novak, I.Briševac ( od 88. A. Asenov) – Sarić (od 90. Miljenović), D.Briševac (od 86. B. El Mahaoui) – Ž. Asenov – Radev, Dimitrov

Strijelci za Hajduk : 1:0 (42.)| Ivan Dimitrov (ass. Ivo Briševac), 2:0 (63.)| David Vankirk (ass. Žarko Asenov), 3:0 (87.)| Žarko Asenov (ass. Ivan Dimitrov).