Momčad Croatije ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

I „NK Croatia Zürich za Milu“: Hrvatska momčad “ispustila” pobjedu u suludoj sudačkoj nadoknadi od 12 minuta

FC Wiedikon – NK Croatia Zürich 3:3 (2:1)

Početak utakmice nije nam niti dao naslutiti da će ta utakmica biti upamćena po bilo čemu osim po rezultatu, no ipak sudac utakmice potrudio se da utakmica bude agonija za igrače NK Croatia. Zaleđa hrvatskih igrača vidio je često kao i „prekršaje“, dok je protivnik doslovce radio što je htio. Protivnik je bio rastrčan i željan pobjede to im se ne može uzeti za zlo, ali ne shvatljivi su motivi jednog nogometnog sudca, koji krši sva pravila poštenog suđenja.

U 15. minuti domaća momčad dolazi u vodstvo od 1:0, a katastofalno suđenje nastavlja se i dalje na što negoduje dvadesetak navijača Croatije na što se Švicarci samo podsmjehuju jer im je situacija išla u korist. Igrači Croatije s pravom nervozni pokušavaju suca umiriti i traže dodatna objašnjenja, ali on ih ne primjećuje i pokušava biti glavni na igralištu.

Sudac u glavnoj ulozi

U 25. minuti novi šok za Croatiju jer lopta trese mrežu za vodstvo domaćina od 2:0. Napadaći Croatije pokušavaju doći do pogotka, ali korak ispred je uvijek nesretni sudac, koji dosuđuje izmišljena zaleđa, izmišljene prekršaje i još ih začini sa žutim kartonima za NK Croatiju.

Ipak u posljednjoj minuti prvog poluvremena Ivan Dukić prolazi obranu domaćina i snažnim udarcem šalje loptu u mrežu i tim pogotkom poboljšava stanje Croatije pred odlazak na odmor.

U drugom djelu NK Croatia smireno započinje igrati iako je nervoza napravila svoje no zadnjim atomima snage pokušavaju se smiriti jer je i domaćin bio nervozan zbog pritiska koji je NK Croatia napravila. Njihova nervoza dodatno se pogoršala kada Luka Lapenda u 57. minuti utakmice postiže prekrasan pogodak glavom za izjednačenje.

Crveni karton

U 70. minuti Nikola Novak dovodi NK Croatiju u vodstvo od 2:3 što nikako nije sjelo ni domaćinu, a niti sucu utakmice koji je zatim izmislio još prekršaja i zaustavljanja igre. Njegova krajnost išla je do toga da je desetak minuta pred kraj utakmice igraču Croatie dao drugi žuti karton, a nakon njega i crveni pa je Croatia ostala na terenu sa 10 igrača što je ohrabrilo domaćine da krenu sa napadima na vrata Croatie kako bi došli bar do izjednačenja. U tim napadima najbolje se iskazao vratar Giuliano Škara koji je u nekoliko minuta obranio tri stopostotne prilike protivnika, što im je dalo motiva da napadaju i dalje, a vidio je to i sudac utakmice koji je vjerojatno odlučio pripomoći.

Do 90-te minute NK Croatia je vodila 2:3. Sat na semaforu je stao, utakmica se i dalje igrala. Prolazi gotovo 5. minuta, navijači napominju sudca na vrijeme koji se ne obazire da bi koju minutu kasnije pokazao tri prsta što je valjda značilo tri minute. Igrači Croatie mislili su da će i te tri minute nekako prebroditi, ali te tri minute su trajale barem još pet minuta sve dok iz kornera FC Wiedikon nije postigao svoj treći pogodak nakon kojeg je sudac odsvirao kraj utakmice. U službenom izvještaju sudac je napisao da je pogodak pao u 94. minuti pa ostaje samo činjenica da dvadesetak Hrvata nezna gledati na sat.

Gorčina u grlu

Utakmica se završila sa podjelom bodova iako je Croatija bila bolja momčad u drugom poluvremenu, utakmica se završila sa 4. žuta i jednim crvenim kartonom za Croatiju dok ih domaćin nije dobio niti jednoga i završila se utakmica sa jednom gorčinom da nekvalificirani nogometni sudci mogu oštetiti bilo koju momčad, a pogotovo NK Croatiju i da im se ništa loše neće dogoditi.

Sastav NK Croatia ZH: G. Škara, D. Perković (C), M. Jelečević, I. Dukić, N. Petrlić, N. Novak, S.Laštro, L. Lapenda, K. Krstić, D. Crnković, A. Vukadin. Rezervni sastav: H. Pavić, I. Knežević, F. Dukić. Trener: Stanislav Blažanović

„NK Croatia Zürich za Milu“

Svijetla točka početka utakmice bila je slika momčadi NK Croatia sa natpisom „NK Croatia Zürich za Milu“ jer se NK Croatia uključila u humanitarnu akciju prikupljanja potrebnog novca za liječenje dvogodišnje Mile Rončević iz Rijeke u Americi. NK Croatia se ovim putem zahvaljuje svojim članovima i prijateljima, koji su svojim prilozima pomogli ovu humanitarnu akciju.