HSV uvjerljiv, Lübbecke ispustio pobjedu, a Bergischer u krizi

Hamburžani su stigli do 9. uzastopne pobjede u Bundesligi

dominikovic
Davor Dominiković (prvi zdesna)

Rukometaši HSV-a u 12. kolu njemačkog prvenstva stigli su do 9. uzastopne pobjede i to pobijedivši Magdeburg (32:24). Nakon izjednačene igre u prvom dijelu (13:12), Hamburžani su u uvodnih pet minuta drugog dijela stvorili prednost od 5 pogodaka koju su održavala te povećavali do kraja utakmice. Magdeburg je inače jedina momčad koja je ove sezone uspjela pobijediti vodeći Kiel, no u ovoj utakmici nije mogla parirati HSV-u.
U redovima domaćih nastupili su Domagoj Duvnjak (5 pogodaka, treći strijelac momčadi) te Blaženko lacković (jednom isključen) i Davor Dominiković.

TuS N-Lübbecke pomalo iznenađujuće ispustio je pobjedu na domaćem parketu protiv FRISCH AUF! Göppingena (27:27). Imali su domaću u prvom poluvremenu i po 5 pogodaka prednosti da bi na poluvrijeme otišli sa plus 3 (15:12). U drugom dijelu su također imali tri pogotka prednosti (u 40. minuti) no u uzbudljivoj završnici Göppingenu pogotkom sekundu prije kraja vrijedan bod donosi najbolji strijelac Lobedank (8 pogodaka). Drago Vuković bio je uz Schöngartha (7 pogodaka) i vratara Nikolu Blažička (15 obrana) najbolji kod domaćina. Postigao je 6 pogodaka te je jednom isključen.

Iako je na početku sezone bio ugodno iznenađenje, Bergischer je upao u krizu rezultata te već 7 kola ne zna za pobjedu. U susretu s dosta preokreta ispustio je bodove na domaćem parketu i protiv neugodnog TSV Hannover-Burgdorfa (25:26). Već se nakon prvog dijela vidjelo da će Bergischer teško do pobjede (9:12), no u nastavku kao da je na parket izašla neka druga momčad. Do 47. minute napravili su sjajnu seriju 11:5 za 20:17 i onda opet stali. U nervoznoj završnici bolje su se snašli gosti te stigli do pobjede. Duje Miljak postigao je jedan pogodak za Bergischer dok je Stanko Sabljić jednom isključen.

Wetzlar Ivana Balića (3 pogotka) nije mogao parirati snažnom Flensburgu (25:29) dok je Minden trenera Gorana Perkovca kod Melsungena doživio i osmi poraz ove sezone (28:23).

Berlinski Füchse Denisa Špoljarića ‘pregazio’ je Gummersbach (35:21) te stigao do pete gostujuće pobjede.

Kiel je u derbiju kola pobijedio Rhein-Neckar Löwen (31:28) za čiji sastav vratar Roko Peribonio nije konkurirao.

Poredak: Kiel 22 boda, Flensburg-Handewitt 19, HSV Hamburg (-1) i Füchse Berlin po 18, Rhein-Neckar Löwen 17, Melsungen i TSV Hannover-Burgdorf po 16, Magdeburg i Bergischer po 13, Lübbecke (-1) 12, Lemgo 10, HSG Wetzlar i VfL Gummersbach po 8, Frisch Auf Göppingen 7, HBW Balingen-Weilstetten 6, Eisenach 5, Minden 4 i TV Emsdetten 2 boda. (ha)