HSV slavio, a Duvnjak ušao u ‘klub 500’. Lübbecke iznenadio RN Löwen!

Momčad Martina Schwalba  već 11 utakmica ne zna za poraz

duvnjak3

HSV-ov pobjednički san i dalje traje! Momčad Martina Schwalba pobijedila je, naime, u 11 utakmica u nizu. Lagan zadatak imali su Hamburžani u 10. kolu Bundeslige protiv Mindena kojeg vodi hrvatski stručnjak Goran Perkovac. Pobijedili su 35:30 iako su u nekim trenucima vodili i sa 9 pogodaka razlike. Uz Lindberga (10 pogodaka) blistao je Domagoj Duvnjak (9 pogodaka) koji je ušao u ‘klub 500 golova postignutih za HSV’ kad je pogodio za vodstvo 4:2. Davor Dominiković jednom je zatresao mrežu Mindena. Blaženko Lacković nije igrao.

Lübbecke je priredio najveće iznenađenje ovog kola nanijevši prvi ovosezonski poraz snažnom Rhein-Neckar Löwenu (23:22). Bio je to izjednačen susret, a odluka o pobjedniku pala je 15 sekundi prije kraja kad je za domaće pogodio Pajovič. Utakmicu su obilježili žestoki dueli pa je tako hrvatski reprezentativac Drago Vuković (2 pogotka) u 45. minuti morao napustiti igru zbog trećeg isključenja. Vrlo dobar da vratima domaćih bio je Nikola Blažičko (6 obrana). Vratar u gostujućoj momčadi, Roko Peribonio, nije ulazio u igru.

Bergischer je nastavio s vrlo dobrim igrama, posebice na domaćem parketu, savladavši Magdeburg 31:27. Gosti su na poluvrijeme otišli s minimalnom prednošću (13:12), no povratnik u Bundesligu od početka nastavka prešao je u vodstvo te sačuvao prednost do kraja susreta. Sabljić i Miljak (jednom isključen) bili su bez učinka za domaće.

Ostali rezultati 10. kola: Melsungen – Frisch Auf Göppingen 33:31, Emsdetten – Hannover-Burgdorf 28:31.

Poredak: Kiel 18 bodova, Rhein-Neckar Löwen i Flensburg-Handewitt po 15, Füchse Berlin i HSV Hamburg po 14, Bergischer i Magdeburg po 13 bodova… (ha)