Hrvatsko-srpski derbi u Frankfurtu završio pobjedom hrvatske momčadi Posavine

FC Tempo Frankfurt – FC Posavina Frankfurt  0:4 (0:2)

Igraci Posavine podjelili su radost pobjede sa trenerom Perom Bošnjakom
Igrači Posavine podjelili su radost pobjede sa trenerom Perom Bošnjakom
Posavina -Tempo
Danijel Koturić bio je siguran izvođač najstrože kazne

U osmom kolu Kreisoberlige Frankurt, u hrvatsko-srpskom derbiju pobjeda je zasluženo pripala hrvatskoj momčadi Posavine Frankfurt. Hrvati su odlično ušli u utakmicu i već u 18. minuti Mato Đukić šokirao je domaćine i zabio sjajan zgoditak za vodstvo hrvatske momčadi od 0:1. Na 0:2 Posavna je došla iz jedanaesterca u 37. minuti, kada Danijel Koturić neobranjivo pogađa donji lijevi kut vratara Tempa.

Nastavak utakmice donio je još zanimljiviju, ali i grublju, igru s obje strane. Nakon što je Franjo Oršolić u 47. minuti doveo svoju momčad u vodstvo od 0:3, sudac je morao podjeliti četiri žuta kartona, po dva na obje strane, kako bi smirio strasti. Igrači trenera Pere Bošnjaka taktički su odlično parirali domaćinima i u kontanapadima opasno ugrožavali vrata Tempa. Raspoloženi Mato Đukić u 59. minuti preciznim udarcem iz slobodnog udarca vara protivničkog vratara i semafor pokazuje 0:4 u korist Posavine. Napadači Posavine do kraja utakmice su imali još nekoliko zrelih prigoda ali se rezultat nije mijenjao.

Napadač Posavine Angelo Spaleta  Foto: Fenix Magazin
Napadač Posavine Angelo Spaleta Foto: Fenix Magazin

Veliku pobjedu hrvatske momčadi pokvarila je ozljeda Zadranina Angela Spalete. Napadač Posavine je u 66. minuti morao napustiti igru nakon sudara sa protivničkim vratarom. U trenutku kad je Spaleta išao glavom prebaciti loptu preko protivničkov vratara, ovaj je neoprezno utrčao i koljenom pogodio hrvatskog napadača u glavu. Odmah je pozvana hitna pomoć i Spaleta je prevezen u bolnici, gdje mu je ustanovljen potres mozga. Iako mu je stanje ide na bolje, morat će radi sigurnosti još par dana ostati u bolnici. Svi igrači i upava su uz njega i žele mu brz oporavak i povratak na travnjak.

Sastav Posavine: Matej Marković, Matija Živković, Marko Sudić, Ante Gusić, Mario Pejić, Mato Đukic, Franjo Oršolić, Ante Peko, Danijel Koturić, Angelo Spaleta i Dragan Budimir. S klupa su ulazili: Ilija Pavić, Ivan Božić i Thiago Raiol Gois. Rezervni vratar Danijel Pavić.

I druga momčad Posavine bila je uspješna u gostima. Pobjeda je ostvarena nad drugom momčadi FC Sandžak Frankfurt rezultatom 5:7.