Hrvatski trojac bez četvrtfinala: Vardar šokirao europskog prvaka HSV!

Duvnjakovih 7 pogodaka nisu pomogli Hamburžanima

duvnjak4Makedonski Vardar priredio je najveće iznenađenje u osmini finala rukometne Lige prvaka izbacivši aktualnog prvaka Europe HSV!

Nakon što je prvi susret u Skopju, unatoč dominaciji Hamburžana, završio neodlučenim rezultatom (28:28) činilo se kako će uzvrat biti formalnost za momčad u kojoj nastupaju trojica Hrvata (Duvnjak, Lacković i Dominiković). Međutim čvrsti Makedonci šokirali su sve u hamburškom Sporthalleu slaveći (30:29). Vodili su većim dijelom utakmice, a domaći su jedino vodstvo imali u 15. minuti (9:8). Gosti su najveću prednost imali 14 minuta prije završetka (26:21) te su je uspjeli sačuvati do kraja.

– Vardar je bio bolji i zasluženo je u četvrtfinalu. Već u prvoj utakmici vidjelo se da su jaka momčad. Mi smo bili spori na nogama. Kada nam je išlo u napadu, obrana je bila slaba, a kada smo igrali dobro u obrani, nedostajalo je kvalitete u napadu. Neki igrači danas nisu bili raspoloženi – kazao je nakon poraza trener HSV-a Martin Schwalb.

Domaće je predvodio trojac – Duvnjak (7 golova), Schröder (7 golova) i Cañellas (6 golova) dok je Vardar do pobjede vodio Igor Karačić (7 golova), hrvatski rukometaš rođen u Mostaru. Lacković i Dominiković (jednom isključen) ostali su bez učinka.

Četvrtfinale Lige prvaka još su izborili: Kiel, PSG, Barcelona, Metalurg, Veszprem, Flensburg dok Rhein-Neckar Löwen i Kielce još moraju igrati. (ha)

>>Ivano Balić otkrio u kojem će smjeru ići njegova karijera!