Hrvatska nezaustavljiva: Šestom pobjedom izboreno četvrtfinale EP-a!

Znali smo da se možemo vratiti kad nam ne ide i to smo danas pokazali, kazao je Repeša

Hrvatska košarkaška reprezentacija kolo prije kraja drugog kruga, pobjedom nad Italijom (76:68), izborila je nastup u četvrtfinalu Europskog prvenstva koje se održava u Sloveniji.

Izabranici Jasmina Repeše loše su počeli utakmicu, šut ih nije služio, pa su Talijani dobili prvu četvrtinu 17:10. U drugoj su Talijani imali čak i 15 koševa prednosti, ali nakon toga kreće uzlet Hrvatske. Dobrom igrom u obrani i boljim napadom do poluvremena Hrvatska je smanjila zaostatak na 5 koševa (36:31).

U drugom dijelu dogodila se hrvatska rapsodija kojom su dirigirali Bogdanović (18 koševa), Simon (14 koševa), Ukić (13 koševa) i Draper (12 koševa). Kod Talijana najbolji je bio Datome sa 24 postignuta koša.

– Znali smo da se možemo vratiti kad nam ne ide i to smo danas pokazali. Idemo utakmicu po utakmicu. Moramo se odmoriti i pripremiti za Grčku. Mi smo jedini u našoj grupi koji ne ovisimo o drugim reprezentacijama. Od sada razmišljamo samo o Grčkoj – kazao je nakon šeste uzastopne pobjede izbornik Repeša.

U ponedjeljak Hrvatsku očekuje posljednja utakmica u drugom krugu, i to protiv Grčke, a u slučaju pobjede izborila bi prvo mjesto u skupini. (ha)