Hrvatska junački pala u Njemačkoj: Domaćin je bio presnažan u četvrtfinalu

Veseli činjenica da se hrvatska ženska odbojka vratila u europsku elitu

odbojkasice

Hrvatske odbojkašice poražene su u četvrtfinalu europskog prvenstva i to od domaćina Njemačke (0:3). Iako rezultat sugerira kao su Nijemice lako stigle do pobjede i plasmana među četiri najbolje ekipe tomu ipak nije bilo tako.

Igračice izbornika Igora Lavrinova borile su se do posljednjih atoma snage, baš do posljednjeg daha. Dale su sve od sebe i na tome im treba čestitati. Imale su i solidnu potporu hrvatskih navijača u Gerry Weber Areni u Halleu.

Na kraju presudili su detalji i malo je nedostajalo da prva dva seta (23:25, 23:25) odu na stranu Hrvatica. U posljednjem su čak imale i vodstvo 15:13, no nakon toga Njemice su ubacile u veći brzinu i završile set rezultatom 25:18. Traga je na našim odbojkašicama sigurno ostavila i jučerašnja iscrpljujuća utakmica s Nizozemskom (3:2).

Ono što posebno veseli jest činjenica da se hrvatska ženska odbojka vratila u europsku elitu. (ha)

>>Hrvatice blistaju u Njemačkoj: Izbacile Nizozemsku za četvrtfinale Eura!