Hrvatska dobila Azerbajdžan 6:0! Dva zgoditka zabio sjajni Ivan Perišić

perisicHrvatska reprezentacija razbila je Azerbajdžan u 3. kolu kvalifikacija za Euro 2016. Momčad Nike Kovača slavila je u Osijeku s visokih 6:0!

Nakon što je Rakitić promašio vrlo izglednu priliku u osmoj minuti, želje za brzim pogotkom ostvarile su se u 11. minuti, kada je na prizemni centaršut kapetana Srne natrčao Kramarić i doveo Hrvatsku u vodstvo. Izabranici Nike Kovača nisu popuštali te je u 20. minuti Pranjić zatresao okvir gola, a jedina prijetnja Subašiću bio je udarac Alijeva pokraj gola.

Zbog ozljede prepona iz ige rano izlazi Kovačić, a ulazi Ivan Perišić. Ulazak još uvijeek ne potpuno oporavljenog Omišanina iz Wolsburga bio je pravi pogodak hrvatskog trenera.

Igrala se 35. minuta kada je Rakitić ubacio iz prekida, a Perišić glavom proslijedio loptu u mrežu za 2:0. Isti je igrač, ponovno glavom, povisio na 3:0 u 45. minuti. Sjajan nabačaj uputio je s lijeve strane Danijel Pranjić.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, na Modrićevo dodavanje precizan je bio i Brozović. Bio je to njegov prvi pogodak u hrvatskom dresu.

U prvih petnaestak minuta nastavka Hrvatska je povisila svoju prednost na visokih 6:0. Prvo je nakon prekršaja Alahverdijeva na Srni (opasna igra nakon visoko podignute noge) odlični švicarski sudac pokazao na bijelu točku. Siguran ealizator bio je Modrić koji prizemnom loptom pogađa vratarevu desnu stranu mreže. Azerbajdžanski kapetan Sadigov, rekorder po broju nastupa, nakon toga pogađa vlastitu mrežu nakon nezgodnog ubačaja Ivana Perišića.

Izgledne prigode za sedmi pogodak imali su još Rakitić i Kramarić te na samom kraju utakmice i maldi Halilović. Jeedina prava opasnost za vratara Subašića u nastavku utakmice bio je udarac Nazarova koji se odbio od Ćorluke i završio tik pored vratnice.

No, rezultat se više nije mijenjao i slavlje na terenu, kao i ono na ispunjenim tribinama, moglo je početi.

Sljedeći je kvalifikacijski ispit Hrvatske gostovanje u Italiji, 16. studenoga u Milanu, a prije toga bit će odigran i prijateljski susret sa SAD-om, 12. studenoga u Londonu.