Hrskanović, Lažeta i Zubac razbili Griesheim za nove bodove Croatie Frankfurt

FC Croatia Frankfurt – Spvgg 02 Griesheim II 4:0 (0:0)

IMG_7073
Ljepši dio publike koja prati uutakmice Croatie Frankfurt

U derbiju kola trećeplasirana Croatia je sa visokih 4:0 pobjedila četvrtoplasiranu momčad Griesheima te novim bodovima ostala u borbi za ulazak u višu ligu. Vodeća Concordia ima 5 bodova prednosti pred Croatiom, ali i utakmicu više. Do kraja prvenstva Croatia ima još četiri utakmice i za ostvarenje cilja potreban joj je najmanje jedan kiks konkurenata, koji imaju i teži raspored nego Croatia.

Samo zahvaljujući nesigurnom njemačkom sucu, koji je svaku sumnjivu situaciju na početku sudio protiv momčad Croatie, mreža gostiju u prvom dijelu je ostala netaknuta. Vođa napada Croatie Ivan Hrskanović zabio je čisti zgoditak u 41. min ali ga je sudac poništio sviravši zaleđe. Obzirom na stvorene prilike, pravo je čudo da igrači Croatije, prije svih Šandrk i Hrskanović, nisu zabili iz izglednih prilika te da Croatia u prvom dijelu već nije vodila sa najmanje tri gola razlike.

Ono što su propustili u prvom dijelu, igrači hrvatske momčadi obilato su nadoknadili u nastavku utakmice. Nakon stalnog pritiska Croatije, mrežu gostiju u 58. minuti načeo je Kristijan Zubac, nakon što je vratar gostiju u istoj akciji obranio pokušaje Hrskanovića i Lažete. Ali snažan šut kreatora igre Croatije upućen sa 16 metara iskosa sa lijeve strane ne bi obranila ni dva vratara. Lopta uhvaćena punom nogom završila je na suprotnoj strani pod samu gredu. U 73 min. raspoloženi Kristijan Zubac ponovno pravi dar- mar po lijevoj strani, ulazi u šesnesterac gdje nesebično gura loptu za kapetana Marija Lažetu i to je 2:0 za Croatiju.

Borbeni vođa napada Croatie Ivan Hrskanović, koji je dotad izluđivao svoje čuvare, u 78. min a zatim i u 81. minuti trese mrežu gostiju nakon lijepih akcije u kojima su sudjelovali kapeetan Lažeta i mladi Filip Lovrić. Sa dva nova zgoditka, dvadesetjednogodišnji centarfor Croatije povećao je broj svojih zgoditaka na sveukupno 29.
Treneri Croatije Danijel Konta i Dario Ištuk poštedjeli su zadnjih desetak minuta utakmice dvojicu svojih ponajboljih igrača Kristijana Zubca i Ivana Hrskanovića, koje je po izlasku s terena dvjestotinjak gledatelja nagradilo zasluženim pljeskom.

Sastav Croatie FFM: Jukić, Bešlić, Mihaljević, H.Drlje, M.Drlje, Andrić, Zubac (80 min.Šušak), Šandrk (60min.Kiseli), Lovrić, Lažeta, Hrskanović (84min.Skočibušić)

Iduću utakmicu Croatia igra u nedjelju 03.svibnja protiv SG Harheim u 15 sati. U predigri igra druga momčad Croatia protiv druge momčadi Harheima u 13 sati

Druga momčad Croatie bila je slobodna u ovom kolu. Sada u petak u 13 sati igraju gostujuću utakmicu u Niderrad Hahnstarße protiv momčadi Heisenrat Golstein. Veterani Croatie izgubili su na gostovanju kod Germanie 94 rezultatom 3:1 (1:0). Utjeha veeteranima Croatije je činjenica da nisu igrali loše te da je igrač veterana Ivo Duvnjak, inače predsjednik kluba, zabio izjednačujući rzgoditak za 1:1 sa gotovo 30 metara.

Sastav Veterana Croatije: Mamić, Bandov, S.Duvnjak, I.Duvnjak, Surmanović, Konta, Mihaljević (58.min Daniel Miloloža), Galić (34. min Dragan Miloloža), Budić (30.min Domeniković), Pravdić (46min.Hustić) i N.Lažeta