Hajduka Villingen poražen u prvoj utakmici doigravanja, Jozinović s 2 gola ostavio nadu u prolaz

SG Riedoreschingen/Hondingen – Hajduk Villingen 4:2 (2:0)

U prvoj, od dvije utakmice doigravanja za ulazak u Bezirksligu nogometaši Hajduka iz Villingena su poražen u Hodingenu od Riedoreschingen/Hondingenu s 2:4. Pred 600 gledatelja domaćini su bolje ušli u utakmicu i već u prvom poluvremenu, nakon bolje i efikasnije igre poveli s 2:0. U 60. minuti povisili su na 3:0. I tek tada se Hajduk budi. U 71. minuti iz jedanaestarca Hrvati smanjuju na 3:1. Domaćini ne posustaju i u 85. minuti je 4:1. Minutu prije kraja Hrvati postižu i drugi gol konačnih 4:2 koji daje kakve takve izglede Hajduku. Dvostruki strijelac za Hajduk bio je Ilija Jozinović.

-Odigrali smo loše u obrani. Olako smo primali golove a napad je bio odsječen. Na koncu smo se još i dobro izvukli. Možemo li što popraviti u uzvratu? Dok postoji nade, nećemo se predati. Moramo popraviti igru u obrani, a ako to uspijemo tek onda možemo očekivati da prorade i naši napadači. Ako su u gostima postigli dva gola, zašto na našem terenu ne bi pobjedili s tri razlike što bi nam bilo dovoljno za prolaz, optimističan je trener Hajduka Predrag Kičić.

Tajnik Hajduka Martin Pešić nam je rekao neke druge zanimljivosti vezane za uzvratnu utakmicu:

-Uzvrat će se s početkom u 16 sati igrati na našem travnatom igralištu u Deutenbergu u Schwenningenu (Spitelstrasse 85). Suditi će Deenis Dickscheid sa svojim pomoćnicima. Spremni smo na dobru organizaciju utakmice a u slučaju plasmana u Bezirksligu, i veliku feštu. Nadamo se i vjerujemo u u spjeh jer prvu utakmicu, naročito njen nastavak (2:2) nismo odigrali loše. Malo je zakazala realizacija napadača i igra u obrani. Kad to popravimo u uzvratu, a sigurno ćemo popraviti, očekujemo rezultat koji nam jamči prolazak i ulazak u višu ligu, kaže Pešić.