Momčad Hajduka iz Zuericha / Foto: Fenix Magazin - I. Barišić

Hajduk Zürich poražen na gostovanju kod Altstettena

FC Altstetten  -NK Hajduk Zürich  4:2   (1:1)

U šestom kolu četvrte amaterske lige Švicarske (regija Zürich) Hajduk je poražen na gostovanju kod Alstettena sa 4:2. To je treći poraz hrvatske momčadi u šest utakmica, od kojih su jednu još dobili i dvije odigrali neriješeno. Hajduk se nalazi na 9. mjestu na ljestvici i bit će teško da s ovakvim igrama izbori ostanak u ligi.

Na gostovanju kod  FC Altstettena, koji igra utakmice kao i Hajduk na Buchleru, igrači hrvatske momčadi nisu bili loši u prvom poluvremenu. Domaćin je poveo već u 6.min. s 1:0 da bi Hajduk izjednačio preko Mate Batura na 1:1, što ej bio i rezultat poluvremena.

U drugom poluvremenu Hajduk prima gol u 47.minuti i vodstvo Altstettena od 2:1.Tada Hajduk pokusava da dođe do izjednačenja ali bez rezultata. U 80.min. domaćin povisuje na 3:1. Svi su mislili da će to biti konačan rezultat. Ali domaćini u 90.min. ponovno tresu mrežu hrvatskog vratara. U sudačkoj nadoknadi Hajduk uspijeva smanjiti rezultat na podnošljivih 4:2 u odnosu na prkazano u drugom poluvremenu.

Sastav NK Hajduk: I.Dalić, I.Osmani, I.Ćuk, J. Krišto, M.Filipović, S. Batur (C), M.Papić, S.Gazilj, M.Batur, F. Vukadin, I. Muntić. Još su igrali: D. Baran, K. Stanić. Trener-igrač: Josip Krišto, pomoćni trener Siniša Kovačević. Na klupi Alstettena bio je dugogodišnji igrač i trener Branko Uzelac.