Hajduk Wiesbaden deklasirao Westend, po dva zgoditka Ivana Borasa i Milana Pavičića

VfB Westend Wiesbaden – SV Hajduk Wiesbaden 1:6 (0:3)

Strijelci za Hajduk: Ivan Boras i Milan Pavličić po dva a Dimitar Garchev i Ali Direnc po jedan zgoditak

Stručni stožer Hajduka je uoči utakmice od svojih igrača tražio u prvih 20 minuta dva pogotka. Hrvatska momčad je od samog početka krenula odlučno te odmah stvarala višak na polovici domaće momčadi, koja je prečesto djelovala preplašena visokim presingom Hajduka. U devetoj minuti utakmice bilježimo prvi pogodak Hajduka nakon što je Boras presjekao dodavanje obrane domaćina i matirao protivničkog vratara.

U 20. minuti ponovno jedna lopta dolazi u šesnaestercu do silovitog centarfora Hajduka Borasa, koji se naglo okreće prema golu, ali biva zaustavljen prekršajem. Kazneni udarac za povećanje vodstva je realizirao kapetan Dimitar Garchev.

Stvarao je Hajduk još niz sjajnih prilika, ne dopustivši domaćoj momčadi niti jednu jedinu izglednu šansu za gol. Minutu pred kraj prvoga dijela  Komušanac prima loptu uz aut liniju, sjurio se prema šesnaestercu, te sjajno upošljava Borasa koji zabija svoj drugi pogodak dana, ali i drugi službeni pogodak u Hajdukovom dresu!

U nastavku utakmice onda uslijedio je mali pad koncentracije momčadi hajduka koju Westend ipak nije znao iskoristiti. U 75. minuti bivši kapetan i topnik Hajduka Georgi Borisov zabija za smanjenje prednosti nakon individualne pogreške u Hajdukovom veznom redu.

No, da bi stvari došle na svoje pobrinuo se novopridošli bivši igrač Osijeka i varaždinskog Varteksa Milan Pavličić. Prvo je u u 81. minuti sjajnim duplim pasom s drugim dvostrukim strijelcem Ivanom Borasem, izpromiješao cijelu protivničku obranu, zabivši sjajan gol. U 86. minuti se Pavličić odlučio na udarac sa ruba šesnaesterca, koji je malo okrznuo protivničkog braniča i nebranjivo potom ušao u mrežu za 1:5 vodstvo Hajduka

Treći prvijenac dana u dresu Hajduka je pripao mladom turskom igraču Aliju Direncu, koji je iz slobodnog udarca svojim bivšim momčadskim kolegima zabio za konačnih 1:6.

Sastav Hajduka: Ivković – Komušanac, Pašalić, Črljenec, Krišto – Asenov (od 60. Vrcić), Sarić – Radev (od 60. Pavličić), Garchev (od 58. Direnc), Hrkovac – Boras

Sljedećeg tjedna Hajduk na svom terenu dočekuje glavnog konkurenta za ulazak u veći rang momčad Albanije. Budući da je najavljen još jedan pad temperature, nije isključeno da će se utakmica morati odgoditi na neki drugi termin. Sve će se znati ovih dana. Valja istaknuti kako je već tri tjedna Hajdukov teren u Kloppenheimu zatvoren za sve treninge i utakmice.