Hajduk u prvoj prvenstvenoj utakmici nove sezone ostao bez sreće

SV Hajduk Wiesbaden vs. 1. SC Kohlheck II | 2:4 (1:0)

Nakon dugih i iscrpljujućih priprema je jako osljabljena ekipa Hajduka dočekala znatno pojačanu rezervnu ekipu SC Kohlhecka. U Wiesbadenu od iduće sezone od A-Lige do zadnje C-Lige, sve rezervne ekipe ispadaju, jer se dosta klubova bunilo, zato što su te rezervne ekipe redovno koristile igrače iz prvih momčadi.

Protivnik Hajduka je u ovome kolu iskoristio zakon, po kojemu u prva tri kola može iskoristiti neograničen broj prvotimaca, a budući da je prva momčad Kohlhecka u svojoj ligi toga dana bila bez protivnika, se tako našlo nasuprot Hajduku pola momčadi iz daleko veće Kreisoberlige.

Ipak je jako oslabljena ekipa Hajduka vrhunski parirala protivniku, do 60. minute čak i vodila, te nanizala i još dvije stopostotne prilike. Gotovo da se nije ni osjetio izostanak petnaest aduta Žeravičine momčadi.
Prvo je u 16. minuti Ivo Briševac iz 25 metara udaljenosti opalio top prema protivničkom golu, kojeg je protivnički branić okrznuo te skrenuo neobranjivo u golmanov desni kut.
Nakon toga se vodi bitka na sredini terena, ali Kohlheck sa većim posjedom lopte ne nalazi rješenja do Hajdukovog gola. Pet minuta pred kraj prvog poluvremena sjajno raspoloženi Angelo Cangianiello dva puta pronalazi bolje pozicioniranog Bilala El Mahaouija, koji u prvoj prilici gađa gredu, dok u drugoj prilici ne uspijeva prevariti protivničkog vratara.

Kako to inače biva, momčad Kohlhecka u 60. minuti zabija slučajni pogodak te izjednačuje rezultat.
Nekoliko minuta poslje ponovno Cangianiello pronalazi suigrača Radka Radeva, koji sam izlazi na golmana, i taman kako je lopta odsjela u golu, sudac na pritisak protivničkih navijača popušta i sudi nepostojeće zaleđe.
U posljednjih deset minuta je napadač protivnika, koji je inače i jedan od najboljih strijelaca Kreisoberlige, uz malo sreće iskoristio dvije poluprilike za postizanje dva pogotka, ali ni tada se Hajduk nije predao, već se u 87. minuti vratio u igru, nakon što je Cangianiello nakon kornera pronašao Anatolija Asenova, koji rutinski matira vratara za 2:3.

Kada se u zadnjim minutama spremala invazija Hajdukovih igrača u protivničku polovicu, kiks jednog Hajdukovog braniča na centru terena je koštao kontru, koju iskusni protivnici kažnjavaju odlučujućim pogotkom.

Za vjerovati je da će Hajduk, pojačan uz nekoliko povratnika sa godišnjih odmora, ali i poučen ovim iskustvom u ovoj sezoni igrati zapaženu ulogu u prvenstvu. Već u idućem kolu će Hajduk tražiti prvu prvenstvenu pobjedu..