Hajduk nokautirao Dinamo u Zagrebu rezultatom 2-0

U derbi utakmici 29. kola Prve HNL Hajduk  je  kao gost pobijedio Dinamo sa  2-0 ( 1-0) .

Nogometaši Hajduka osvojili su tri boda u derbiju i time najviše pomogli Rijeci da osvoji prvi naslov jer imaju četiri boda više od Dinama i utakmicu manje jer večeras igraju u Puli protiv Istre 1961., dok je Hajduk ostao na četvrtom mjestu sa tri boda iza Osijeka.

U prvom poluvremenu prvi je zaprijetio Hajduk preko Hamze čiji je oštar udarac sa 25 metara Livaković krajnjim naporom izbacio u korner.  Uzvratio je Soudani vojej udarcem kojeg brani Stipica.

U 29. minuti Futacs glavom spušta loptu Anti Ercegu čiji prvi udarac Livaković brani, ali Hajdukov napadač prvi dolazi do odbijene lopte i iz blizine je šalje u mrežu.

Najbliže izjednačenju Dinamo je bio u 36. minuti kada je Soudani atraktivnim volejem sa 12 metara silovitim udarcem pogodio gredu od koje se lopta odbila nekoliko centimetara ispred gol linije sa koje je pokupio vratar Hajduka Dante Stipica.

U drugom poluvremenu Dinamo je apsolutno zagospodario terenom  i u tom periodu igre Hajduk nije uputio niti jedan udarac prema Livakovićevom golu. S druge strane Soudani u 66. minuti cilja suprotni kut vratara Stipice koji efektnom paradom izbija loptu u korner. Najbolji pojedinac u redovima Hajduka vratar Stipica uspio je sačuvati svoju mrežu i u 74. minuti kada nogom zaustavlja udarac Čorića i svakako je on najzaslužniji što  je Hajduk iz Maksimira odnio sva tri boda.Točku na pobjedu Hajduka stavio je Futacs koji u posljednjoj minuti utakmice koristi odličnu loptu Kožulja i iz blizine pogađa mrežu i postavlja konačni rezultat.

Susret je odigran na stadionu u Maksimiru, a sudio je pred 15.000 gledatelja Vučemilović-Šimunović iz Osijeka.

Strijelci: 0-1 Erceg (29), 0-2 Futacs (90).