Gorak poraz Posavine od zadnjeg na tablici, druga momčad Posavine efikasna s tri gola Ernesta Ivića

FC Posavina Frankfurt – VfR Bockenheim  1:3 (0:0)

Posavina Frankfurt je doživjela gorak poraz od momčadi koja je posljednja na tablici. Iako su se hrvatski igrači imali svojih prilika, u njihovoj igri nije cijelo vrijeme bilo žara a ni truda da bi se pobjedila momčad Bockenheima koja ispada iz Kreis Oberlige. U prvom poluvremenu Posavina je tek na trenutke igrala dobro, kada je stvoreno i nekoliko izrazitih prilika od kojih je Marko Sudić imao dvije stopostotne. No, protivnički vratar je imao svoj dan.

Ante Peko
Ante Peko bio je jedini strijelac za Posavini. Bio je to njegov 9 pogodak ove sezone

U drugo poluvrijeme gosti su ušli angažiranije, svjesni da nemaju što izgubiti. Plod takve njihove igre je zgoditak u 62. minuti za vodstvo od 0:1. Samo 7 minuta kasnije, u 69. minuti gosti dolaze do vodstva od 0:2. Igrači Posavine su se malo trgli, zaigrali povezanije i u 75. minuti preko Ante Peke smanjuju rezultat na 1:2. Kad je izgledalo da će bolja momčad na terenu uspjeti izjednačiti, uslijedila je jedna kontra i u 89. min gosti postižu zgoditak za konačnih 1:3. Posavina je tako izgubila utakmicu koju je morala dobiti, Bila je to 6. izgubljena utakmica u zadnjih 9 utakmica ove 2017. godine 2017.

Sastav Posavine Frankfurt: Matej Marković – Marin Bago, Sebastijan Barnjak, Mario Pejić, Danijel Koturić (C) – Stijepan Piljić, Marko Kalajica (od 25. Dragan Budimir), Marko Sudić, Franjo Oršolić, Ante Peko – Angelo Spaleta (od 71. Patrik Udovičić). Pričuvni vratar Danijel Pavić.

Posavina II deklasirala drugu momčad Bockenheima, tri gola Ernesta Ivića

FC Posavina Frankfurt II – VfR Bockenheim II  7:4  (4:2)

I nedjeljna utakmica druge momčadi Posavije završila je pobjedom i golijadom Posavine čiji napadači su u zadnje dvije utakmice postigli 15 golova. Trostruki strijelac u pobjedi protiv Bockenheima bio je Ernest Ivić dok su Anto Filipović, Franjo Kesić, Tomislav Vučković i Ivan Vorgić bili strijelci po jednog pogotka.

Sljedeću nedjelju, 30. travnja, obje momčadi Posavine ponovno igraju kod kuće. U goste stižu prva i druga momčad  1. Rödelheimer FC. Prva utakmica drugih momčadi se igra u 13,00 sati dok prve momčadi igraju u 15,00 sati.