Foto Twitter/Arhiv

Golovi Rakitića i Kovačića u prijateljskom El Clasicu

Na pripremnoj turneji u Sjedinjenim Američkim Državama sastali su se vječni španjolski rivali, Real Madrid i Barcelona, uz izvrstan učinak hrvatskih reprezentativaca, javlja hns-cff.hr

U prijateljskoj utakmici Barcelona je pobijedila Real Madrid 3:2, a u početnim postavama španjolskih velikana bila su sva trojica Vatrenih – Luka Modrić i Mateo Kovačić u momčadi Real Madrida te Ivan Rakitić u momčadi Barcelone.

Barcelona je povela već u trećoj minuti pogotkom Messija, a na 2:0 povisio je upravo Rakitić, preciznim prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora u sedmoj minuti.

Kovačić se u strijelce upisao u 14. minuti, nakon što se lijepo oslobodio svojih čuvara i naciljao Barceloninu mrežu, a u 36. minuti asistirao je Asensiju za izjednačenje na 2:2.

Pobjedu je Barceloni donio Pique u 50. minuti. Modrića je na poluvremenu zamijenio Isco, a Kovačića u 74. minuti Ceballos. Rakitić je samo minutu ranije svoje mjesto prepustio Aleni.