Glamočaninova 3 zgoditka u teškoj pobjedi Croatije Frankfurt

FC Croatia – SG Praunheim 5 : 4 (2:1)

Teže nego se očekivalo, Croatia je pobjedila Preunheim i nastavila niz pobjeda koji je učvršćuju na trećem mjestu. Oko 150 gledatelja vidjelo je čak devet zgoditaka. Hrvatska momčad, u novim dresovima novog sponzora Albina Marjanovića, je odlično krenula i već u 6. minuti je vodlila sa 2:0. Prvi zgoditak postigao je Branislav Glamočanin na odlično dodavanje Kristijana Zubca, dok je drugi zgoditak zabio kapetan Mario Lažeta nakon dobre lopte Solde.

Gosti su najprije smanjili vodstvo u 8. minuti a potom nastavili opasno ugrožavati vrata Ante Jukića.

Nastavak utakmice donio je rulet golova u kojem je Croatia imala više sreće. Najprije je u 47. min Glamočanin odlično prošao sve u obrani, pa i samog vratara i gurnuo loptu u mrežu za 3:1. Kad se očekivalo da gosti budu dokrajčeni, obrana Croatia pravi nepotrebnu grešku. Netko od obrambenih igrača igra rukom i sudac svira 11. metara. Nakon smanjenja rezultata na 3:2 uslijedilo je i šok izjednačenje u 54. min. Primljeni zgoditak die na dušu vratara Jukića.

Raspoloženi Branislav Glamočanin u 60 min ponovno kombinira sa Zubcem i ponovno dovodi Croatiju u vodstvo od 4:3. Slijede potom crne minute obrane Croatie. najprije godti izjednačuju u 62. min za 4:4. U 78. min Croatia ima sreću jer gosti ne iskorištavaju svoj drugi udarac sa bijele točke, Potom odmah imaju i stopostotnu priliku ali se vratar Jukić iskupljuje za prethodne propuste i drži Croatiju da ne potone.

U 84. min pada odluka nakon što se lopta nekoliko puta odbijala u šesnaestercu gostiju te potom dolazi do Nikole lažete koji punom nogom s 15 metara neobranjivo puca poluvisoku loptu u desnu stranu vratara. Teška i ne baš zaslužena pobjeda jer su gosti imali svoje prilike i u nekoliko navrata utakmica je mogla otići i na njihovu stranu.

Croatia: Jukić, Bešlić, Livajić (od 46.min Ivica Vidović), Stipe Vidović, N. Lažeta, Bračić (od 70.min Faluta), Zubac, Glamočanin, Soldo, M. Lažeta, Amanatidis (od 46.min Šandrk)

Druga momčad Croatie zasluženo je slavila protiv druge momčadi Praunheim rezultatom 3:1 (2:1). Zgoditke za Croatiju postigli su Rohwerder u 22. min, Bandić u 28. min te Duyar u 77. minuti.

Croatia II: Filatow, Šola, Rohwerder, Mario Keleva, Šušak, Sičenica (od 46. Duyar), Todorić ( od 46. Mihaljević), Tolušić, Bandić, Krišto (od 46. Periša), Faluta

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u nedjelju, 24. travnja protiv DJK Schwarz  Weiß  Griesheim u 13 i 15 sati u Griesheimu (Adresa: Sportanlagen Rebstock, Am Römerhof 9, 60486 Frankfurt)