Gavranović i Kukuruzović ‘izbušili’ Dinamo, Šimunić dobio crveni karton

Nakon što je Chikhaoui udario Limu došlo je do naguravanja

kukuruzovic
Kukuruzović je postigao pogodak Dinamu

Stigavši na pripreme u tursku Antalyju Dinamo je odmah odigrao prvu prijateljsku utakmicu i to sa švicarskim prvoligašem Zürichom. Vjerojatno je i umor od putovanja utjecao na lošu izvedbu zagrebačke momčadi koja je pobijeđena rezultatom 4:2.

A početkom drugog poluvremena situacija za hrvatskog prvaka nije bila nimalo lijepa jer već je bio u zaostatku od tri pogotka (3:0). Strijelci su za Zürich do tog trenutka bili Chiumento (21.), nesuđeni hrvatski reprezentativac Gavranović (23.) i Henrique (52.). Nakon toga Dinamo se budi i smanjuje prednost Švicaraca uz dva pogotka Čopa (61.-11m i 67. minuta).

Konačan rezultat postavio je pogotkom u 86. minuti Stjepan Kukuruzović, još jedan igrač hrvatskih korijena.

Susret je obilježilo i naguravanje igrača obiju momčadi nakon što je pri rezultatu 3:2 Chikhaoui udario Dinamovog Limu koji je ležao na podu. Spomenuti igrač Züricha i Dinamov Kapetan Šimunić nakon svega dobili su crvene kartone. (ha)

>>Turnir u Düsseldorfu: Dinamo osvojio treće mjesto