Futsal Bayernliga: Croatia München sa stopostotnim učinkom, pala i momčad Jahn Regensburga

FC Croatia München Futsal – Jahn Regensburg Futsal II 9:3 (3:2)

U drugom kolu Futsal Bayernlige, Croatia München je ušla u utakmicu kao favorit, što je na kraju i opravdala pobjedivši goste iz Regensburga sa 9:3.

Momčad gostiju dobro je otvorila utakmicu i u 3. minuti došli u vodstvo od 0:1. Croatiju to nije omelo već je i dalje nastavila s koncetriranom igrom i bez panike. Prilike su se redala ali lopta nije htjela u gol sve do 10. minute kada je mrežu Jahn Regensburga načeo Kristijan Šantić na dodavanje Darka Filipovića. Već u idućem napadu bilo je 2:1 a strijelac je bio Filip Mandir.  Uslijedlila je potom lijepa taktički izigrana Futsal akcije i Croatia dolazi u vodstvo od 3:1 zgoditkom Darka Filipovića. Pred kraj prvog poluvremena gosti smanjuju na 3:2.

U drugo poluvrijeme Croatia je ušla agresivnije i presing igrom nije dala protivniku puno prostora za ugrožavanje hrvatskog vratara Davora Antunovića. Vidjelo se da je Croatia bolja i kvalitetnija momčad. Hrvatski igrači su se razigrali i dobili samopouzdanje poput mladog Josipa Buljana. A dočli su i golovi raspoloženih napadača Filipa Mandira i Darka Filipovića kojima su se još kao strijelci pridružili Dalibor Ugarković, Andrej Škoro i kapetan Marko Bukovac. Također se mora istaknuti sjajna igra vratara Croatije Davora Antunovića i Davida Mlakića. Dobru igru još su pružili Đuro Ereiz i mladi Ante Kraljević.

-Zahvaljujem našim igračima i navijačima na dobro odrađenoj utakmici. Pokazali smo se kao dobar tim i dobar domaćin, izjavio je trener Franjo Ereiz.

Sastav Croatije: Antunović, Škoro, Kraljević, Bukovac, Buljan, Mlakić, M.Ereiz, Đ.Ereiz, Ugarković, Mandir, Filipović, Santić i Mičić

U 3.kolu Croatia igra kao domaćin protiv momčadi Passau Futsal u nedelju, 19. studenog u 19,00 sati u dvorani Gymnasium München/Nord, Knor Straße 173, 80937 München. Ulaz je slobodan.

Fenix-magazin/SIM/ Foto:Franjo Ereiz