FRANKFURT: Veliki povratak Marka Rimca, već u prvoj utakmici za Croatiju postigao hat-trick

SV Heddernheim II – FC Croatia  2:7 (0:2)

Na pripremnom Wintercupu u Heddernheimu, Croatia Frankfurt u prvom kolu deklasirala je drugu momčad Heddernheima sa visokih 7:2. Povratnik u momčad, i raniji najbolji strijelac Croatije Marko Rimac upisao je prvi ovogodišnji hat-trick. Kao na traci, Rimac je u 60 minuta, koliko je igrao, tri puta zaredom savladao vratara Heddernheima (u 30. 32. i 47. min za vodstvo Croatije od 3:0).

Marko Rimac u velikom stilu vratio se u momčad Croatie Frankfurt

Nakon njegova izlaska golgetersku palicu preuzeo je kapetan Croatije Mario Lažeta koji je također tri puta primorao obranu domaćina na kapitulaciju (u 68., 79. i 85. minuti). No, pogodak Puljića u 68. minuti za 0:5 vodstvo Croatije prekinuo je Lažetin niz od tri zgoditka zaredom te tako nije postignut dvostruki hat-trick.

Odlična igra i raspoloženi napadački dvojac Rimac – Lažeta dobar su nagovještaj uspješnog starta hrvatske momčadi u proljetnom nastavku sezone. Koliko vrijedi ova, u zimskom periodu znatno pojačana momčad Croatije, u koju je kao pojačanje uz Rimca stigli i povratnici u Croatiju Miro Drlje i Stipe Vidović te Ante Matić iz SG Zrinskog Heusenstam, vidjet će se već u petak, 03. veljače kada Croatia igra protiv branitelja Wintercupa momčadi Oberstedten. Utakmica počinje u 19:30 a igra se na igralištu Croatije u Heddernheimu.

Sastav Croatie Frankfurt: Jurić, Bešlić (od 58.min Amanatidis), Miro Drlje (od 46.min Hrvoje Drlje),  Bračić (od 46.min Šandrk), Soldo, Marić, Lažeta, Duvnjak, Rimac (od 58.min Kiseli), Stipe Vidović, Ante Matić (64min Puljić).