Franjo Oršolić u zadnjim sekundama utakmice donio bod Posavini Frankfurt

SG Westend Ffm – FC Posavina Frankfurt  1:1 (0:0)

Kako rezultat i pokazuje, bila je to jako teška a dodali bismo i gruba utakmica. U prvom poluvremenu, gdje su se neko vrijeme obje momčadi tražile u sredi terena, je bilo jako jako teško igrati na mokrom i klizavom travnatom terenu. U prvom dijelu Posavina je stvorila par dobrih prilika ali bez golovnog učinka. U drugom dijelu utakmice, koja je počela grubo i gdje je sudac imao jako puno posla, podjeljeno je nekoliko žutih kartona. A onda u 50. min. Marin Bago ruši igrača Westenda u 16. metera i opravdani penal za Westend. Domaćini ne propuštaju tu prigodu i vode sa 1:0.

Pobjedonosni zgoditak za pobjedu postigao je Franjo Oršolić
Zgoditak za vrijedan bod Posavine postigao je Franjo Oršolić

No Posavina se nije predala. Za izjednačenje su se hrvatski igrači dobro namučili i sreća ih je nagradila kao Bayern u Berlinu. U zadnjih sekundama produžetka utakmice od 3 minute dosuđen je prekršaj za Posavinu. Mato Dukić je ubacuje odličnu loptu na koju je natrčava Franjo Oršolić i zabio za 1-1. Odmah nakon toga sudac je odsvirao kraj u 90+3. min. produžetka. Jako je bitan ovaj bod Posavini jer će rijetke momčadi uzeti bod protiv domaćina u Westendu.

Sasatav: Matej Marković – Ilija Pavić, Mario Pejić, Matija Živković, Marin Bago – Ante Peko, Marko Sudić, Danijel Koturić (C), Marko Kalajica – Dragan Budimir. S klupe su ulazili: Mato Dukić i Patrik Udovičić. Na klupi: Danijel Pavić (vratar) i Stijepan Piljić.

SV der Bosnier II – FC Posavina Frankfurt II  0:3 (0:1)
Druga momčad Posavine je ostvarila sjajnu pobjedu na gostovanju kod Bošnjaka. Hrvati su bili strpljivi i kažnjavali su pogreške domaćina te tako zasluženo osvojili 3 boda u gostima. U prvom poluvremenu Posavina je imala odlično raspoloženog vratara Danijela Pavića koji je skinuo najmanje tri velike prilike domaćina. U prvom poluvremenu za Posavinu je zabio kapetan Matej Jurić za vodstvo 0:1. U drugom poluvremenu Bojan Pupčević i Tomislav Vučković su se upisali u strijelce za konačnih 0:3.

Sljedece utakmice su već iduću subotu kod kuće u Riederwaldu. Zbog maškaranih zabava utakmice se sa nedjelje prebacuju u subotu kada u 12,30 sati igra druga momčad protiv SV Viktoria Preußen II dok u 14,30 sati igra prva momcad kod kuce isto protiv SV Viktoria Preußen.