FOTO Zgodicima Đukića, Koturića i Lušića, Posavina Frankfurt zasluženo slavila u gostima u Rödelheimu

1.Rödelheimer FC – FC Posavina Frankfurt 1:3 (1:0)

Posavina Frankurt ponovno je iznenadila kako dobrom igrom tako i rezultatom na teškom gostovanju u Rödelheimu protiv Rödelheimer FC. Iako je hrvatska momčad dobro ušla u utakmicu, pa čak imala i nekoliko poluprilika prilika, pogodak domaćina u 26. minuti nakratko je poremetio koncepciju igre momčadi trenera Pere Bošnjaka.

No, u drugom poluvremenu Posavina je pokazala sasvim drugo lice. Ofanzivna igra isplatila se već u 47. minuti kada trkački, i u zadnje vrijeme golgeterski, raspoloženi Mato Đukić spretno zabija zgoditak za izjednačenje. Ohrabrena momčad Posavine nastavlja sa napadačkom igrom. Stavraju se prilike ali izostaje realizacija. Domaćini također u nekoliko navrata ugrožavaju vrata Posavie ali je vratar Matej Marković siguran. Napeta utakmica odlučena je u 87. minuti kada kapetan Posavine Danijel Koturić dovodi svoju momčad u vodstvo od 1:2.

Koturićev zgoditak slama otpor domaćina koji do kraja primaju još jedan zgoditak. Njega postiže novi igrač u redovima Posavine Marko Lušić, kojemu je to ujedno i prvi zgoditak u dresu najviše rangirane hrvatske momčadi u Frankfurtu i Rajnsko-majnskoj regiji.

Posavina: Matej Marković, Marko Sudić, Ivan Vučković, Matija Živković, Ivan Božić – Mato Đukić, Marin Bago, Franjo Oršolić, Danijel Koturić, Ante Peko – Dragan Budimir. Klupa: Darijo Marić, Marko Lušić, Mario Krajina i rezervni vratar Danijel Pavić.

Druga momčad Posavine igrala je neriješeno 3:3 sa drugom momčadi 1.Rödelheimer FC. Posavljaci su zaslužen uzeli bod u borbenoj utakmici koja je mogla otići na jednu i drugu stranu. Dva zgoditka za Posavinu II dao je Ernest Ivić a jedan zgoditak Tomislav Vučković.

Nakon dva gostovanja zaredom, obje momčadi Posavine iduću nedjelju igraju doma gdje su domaćini prvoj i drugoj momčadi BSC SW Frankfurt. Prvu utakmicu u 13,00 sati igra FC Posavina Freankfurt II protiv druge momčadi BSC SW Frankfurt. U 15,00 snage će odmjeriti prve momčadi i FC Posavine i BSC-a.