Luka Modrić i Šime Vrsaljko u hrvatskom dresu (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

(FOTO) Vrhunske fotografije najveće pobjede Hrvatske u nogometnoj povijesti

Hrvatska je u Njižnjem Novgorodu pogocima Ante Rebića, Luke Modrića i Ivana Rakitića ostvarila jednu od najvećih pobjeda u povijesti. Mnogi tvrde da je ova pobjeda veća od one pobjede od također 3:0 nad Njemačkom na SP 1998. godine u Lyonu u Francuskoj.

Pamtit ćemo kako je Hrvatska u rugom poluvremenu zabila sva tri gola. Strijelci su bili: 0-1 Rebić (53), 0-2 Modrić (80), 0-3 Rakitić (90+1)

Argentinska superzvijezda Leo Messi bio je praktički nevidljiv cijelu utakmicu.

Također ćemo pamtiti kako je Hrvatska već nakon dva kola osigurala prolaz u osminu finala. Utakmicu pred 45.000 gledatelja na stadionu Novgorod Areni sudio je Ravšan Irmatov iz Uzbekistana.

Slike s utakmice za povijest pogledajte u donjoj fotogaleriji.