(FOTO) Neočekivano težak poraz Croatije Frankfurt, druga momčad Croatije zasluženo do boda

FC Kalbach II – FC Croatia 6:1

Nakon prošlotjedne najbolje igre i gostujuće pobjede protiv Viktorie, Croatia Frankfurt odigrala je danas najlošiju utakmicu ove sezone i doživjela težak 6:1 brodolom na gostovanju kod Kalbacha II.

Na krilima dobrih igara, i dvaju uzastopnih pobjeda protiv jakih momčadi iz vrha tablice, Croatia Frankfurt je otvorenog garda krenula u utakmicu protiv druge momčadi Kalbacha. Pritom na vratima hrvatske momčadi nije bio prvi vratar Nikola Jurić, a niti je na vrata mogao raniji prvi vratar Ante Jukić.

Respektirajući momčad Croatije, domaćini su od početka zaigrali povučeno i igrati na kontre. Takva odluka se brzo pokazala efikasnom jer su domaćini nakon brzih kontri stvarali višak igrača i lako prolazili kroz obranu Croatije. Prvi gol za vodstvo Kalbach je postigao u 5. a drugi za povećanje vodstva na 2:0 već u 7. minuti igre.

Kad su domaćini u 33. mnuti poveli sa 3:0, igra Croatije se potpuno raspala. Hrvatska momčad je nešto bolje izgledala u drugom poluvremenu, premda je sve to bilo daleko od igara koje su crveno-bijeli-plavi pružali zadnjih pet kola. Doduše, bilo je i nekoliko prigoda od kojih je samo jednu, u 76. minuti, realizirao Filip Lovrić. Dodavač je bio Božinovića.

Sve zajedno gledano, bila je to daleko najlošija utakmica Croatije ove sezone. Šteta zbog velikog broja hrvatskih navijača koje su igrači Croatije potpuno razočarali.

Sastav Croatije: Filatow, Mihaljević, Soldo, Bračić ( od 46. Bešlić), Ćurić, Drlje (od 32. Šandrk), Lovrić, Puljić, Božinović, Propadalo, Vukovski

Bod na gostovanju druge momčadi Croatie Frankfurt

Schöne Riedberg – FC Croatia II  0:0

Razočarani igrom prve momčadi Croatije u Kalbachu, hrvatski navijači preselili su se potom na obližnje igralište u Riedberg gdje je u terminu od 15 sati igrala druga momčad Croatije. Unatoč prohladnom vremenu, vidjeli su dobru utakmicu u kojoj je bilo svega osim golova. To prije svega znači odličnih obrana vratar s obje strane. Posebno iznenađenje je bio hrvatski vratar Stipe Periša koji je, u nedostatku prvog vratara Filatowa, stao među vratnice i pokazao da nije ništa lošji vratar nego igrač.

Sastav Croatije II: Periša, Surmanović, Jerković, Maganjić, Sicenica (od 46. Livajić), Jeličić (od 46. Majić), Keleva, Križanac, Duvnjak, Vardić i Marko Romić (novi igrač)

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u nedjelju, 15. listopada na svom igralištu u Heddernheimu. U goste dolaze prva i druga momčad Griesheim Tarika. Početak utakmica je u 13 i 15 sati.

Fenix-magazin/SIM/S.Konta / Foto:S. Puđa