Momčad Croatije ZH / Foto: Fenix Magazin / Ivan Barišić

Dvije kardinalne greške obrane dovele do prvog poraza Croatie Zürich ove jeseni

FC Tetova ZH – NK Croatia ZH 2:0 ( 1:0 )

Loše otvaranje utakmice te dosta grešaka u završnici, koüato je Croatiju prvog poraza ove jeseni. Croatia nije imala ni svoj dan a obrambeni igrači napravili su dvije velike greške, koje su igraöi Tetova kaznili dvama pogotcima.

U prvom poluvremenu u 19. minuti igrač Croatije neoprezno vraća loptu u kaznenom prostoru, nju presijeca vođa napada domaćina i sa četrnaest metara pogađa mrežu Frane Dukića za vodstvo od 1:0. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku igre Croatia nešto pokušava napraviti ali bez uspjeha. Igrači Croatie nikako ne mogu doći do svoje igre. Jedini motor momčadi Croatie je bio Danijel Komin, koji se lavovski borio, ali to ipak nije bilo dovoljno.

Drugi gol i veliki poklon obrambenih igrača Croatie zbio se u 65 min. kada su se tri igrača obrane na malom prostoru dodavali i izgubili loptu koju im je uzeo tivnički igrač i sa 20 metara lobom prebacio istrčalog vratara Croatie za 2:0. Taj rezultat je nažalost ostao do kraja utakmice. Mora se istaknuti da su izostala dva važna igrača u obrani Ante Vukadin i Adrian Jukić te u sredini terena Dario Perković.

Sastav NK Croatia Zürich: Frano Dukić, Ivan Dukić, Kristian Krstić, Marko Jelečević, Kristian Grebenar, Nicola Petrlić, Stanislav Blažanović, Nikola Novak, Stjepan Laštro (C), Luka Lapenda. Još su igrali: Daniel Komin, Roman Matošević, Ivan Knežević. Trener: Stanislav Blažanović