Dva zgoditka Rimca i jedan Marića u gostujućoj pobjedi Croatije Frankfurt u prvoj utakmici nastavka prvenstva

FC Corumsport Frankfurt – FC Croatia Frankfurt 1:3 (0:2)

FC Croatia Frankfurt grb
Klupski grb Croatije Frankfurt

U prvoj utakmici nastavka prvenstva, Croatia je u gostima zasluženo slavila u tvrdoj utakmici protiv turske momčadi Corumsport iz Frankfurta. Hrvati su došli u vodstvo u 33. minuti kada mrežu domaćina pogađa Marko Rimac nakon odličnog dodavanja Duvnjaka. U 45. minuti gledatelji su vidjeli lijepo pogodak Marka Marića iz slobodnog udarca sa udaljenosti veće od 25 metara.

Sigurnu igru Croatia je okrunila drugim zgoditkom raspoloženog Rimca u 68. minuti utakmice. Ovaj put dodavač je bio Matić. Domaćini su u 75. min uspjeli smanjiti vodstvo Croatije na 3:1. Do kraj utakmice ali nisu imali ni snage a ni znanja da bi doveli u pitanje sigurnu pobjedu hrvatske momčadi.

Croatia se novom pobjedom učvrstila na drugom mjestuu s kojeg nastoji stići prvoplasiranu momčad Blau-Gelb Frankfurt koja bježi Croatiji velikih 8 bodova.

Croatia je nastupila u sastavu: Jurić, Bešlić, Miro Drlje, Hrvoje Drlje, Marić, Lažeta, Vidović (od 62. min Andrić), Soldo, Rimac (od 84. Bračić), Matić, Duvnjak (od 72. Amanatidis).

I iduću utakmicu prva i druga momčad Croatie igraju u gostima, ovaj put Ginnheimu u subotu, 25.veljače protiv momčadi Germania Ginnheim.  Utakmica drugim momčadi počinje u 12:30 sati dok prve momčadi na teren izlaze u 14,30 sati. Adresa igrališta u Ginnheimu: Ginnheimer Wäldchen 9, 60431 Frankfurt

Fenix-magazin/S.Konta

Pojačanja Croatie koja su nastupila u zadnjoj pripremnoj utakmici pred nastavak prvenstva