Denis Grančić (u sredini) bio je dvostruki strijelac za Croatiju / Foto:Fenix Magazin

Dva zgoditka Grančića u porazu Croatije Frankfurt protiv Blau Gelba

SV Blau Gelb – FC Croatia 5:3 (3:2)

Croatia nije najbolje ušla u utakmicu i već u 8. minuti domaćini su lako došli do vodstva od 1:0. Primljeni pogodak nakratko je poremetio igru hrvatske momčada. Ipak, nakon akcije Lovrića u 18. minuti, Grančić zabija za izjednačenje na 1:1.

Zadnjih pet minuta prije kraja poluvremena obrana Croatije prejeftino opet prima dva  zgoditka i borbeni domaćini, kojima su bodovi bili životno važni za opstanak u ligi, vode sa 3:1. Prije nego će sudac odsvirati kraj poluvremena uporni i uvijek vrijedni Ivan Propadalo smanjuje rezultat na 3:2.

Kad se očekivala još angažiranija igra hrvatske momčadi, koja je zbog Posavine Frankfurt željela oteti bar bod domaćinu, sudac svira za domaćine najstrožu kaznu u 51. minuti i to je već 4:2. Utakmica je odlučena u 50. minuti kada Blau Geld dolazi u zasluženo vodstvo od 5:2. Zgoditak za smanjenje rezultata na konačnih 5:3 postiže Grančić na dodavanje Solde.

Sastav Croatije: Zubčić, Hrvoje Drlje, Bračić (od 55. Todorić), Andrić, Ćurić (od 55. Bešlić), Grančić, Propadalo, Lovrić, Miro Drlje, Duvnjak (od 46. Soldo), Vidović

U zadnjem kolu ovogodišnjeg prvenstva obje momčadi Croatie igraju u gostima u nedjelju, 27. svibnja kod BSC Schwarz Weiß. Utakmica drugih momčadi počinje u 13 a prvim momčadi u 15 sati.