Dramatična završnica – Hajduk je bio na pragu velike pobjede ali Dinamo je na kraju izjednačio

U derbiju 13. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Dinama odigrali 2-2 (1-0), a u dramatičnoj završnici su pala čak tri gola.

Hajduk je do 89. minute vodio s 1-0 pogotkom Ante Ercega (38) i bio na pragu velike pobjede, da bi Dinamo u dvije minute preokrenuo na 2-1 golovima Filipa Benkovića (89) i Angela Henriqueza (90+1), a triler na Poljudu okončao je u 94. minuti pogodak Ercega s bijele točke.

Bio je to odličan derbi, u kojem je Hajduk potpuno dominirao u prvom poluvremenu, a Dinamo je uzvratio na isti način u drugom dijelu.

Hajduk je nošen fanatičnim navijanjem svojih pristalica odigrao odlično prvo poluvrijeme. Splićani su igrali agresivno i napadački te su stvarali skoro stalni pritisak na obranu Dinama. U 18. minuti Toma Bašić je iz slobodnog udarca zatresao spoj vratnice i grede, a tri minute kasnije idealnu situaciju u petercu je nepreciznim udarcem upropastio Hamza. Dinamo je svoju jedinu priliku u prvom dijelu propustio u 30. minuti, kada je neopreznost Nižića i Lopeza iskoristio Soudani, no iskosa je samo pogodio vanjski dio vratnice. U 38. minuti Hajduk je nagrađen za hrabru igru – ubačaj Hamze s desne strane sačekao je Erceg i poslao je u desni donji kut Livakovićevih vrata.

Dinamo je bolje krenuo u drugi dio, a u 53. minuti Hodžić je imao odličnu priliku, no njegov udarac s pet metara brani Stipica, da bi u 55. minuti na ubačaj Ademija zamalo zakasnio Soudani. U 75. minuti Olmo glavom nije uspio prebaciti Stipicu u još jednom naletu Zagrepčana, koji su posve preuzeli inicijativu u drugom dijelu. U 89. minuti dogodilo se neizbježno, Dinamo je izjednačio. Ubačaj s desne strane glavom je skrenuo Soudani, a Benković između dvojice igrača Hajduka glavom šalje neobranjivo u sami kut vrata. Samo dvije minute kasnije novi šok za domaćine nakon što se okliznuo Tudor, a Ademi uposlio Angela Henriqueza koji ne griješi. To nije bio kraj trileru u Splitu – u 93. minuti Stojanović je srušio Almeidu u kaznenom prostoru, a Erceg ne griješi s “bijele točke”. U petoj minuti sudačke nadoknade uslijedilo je međusobno naguravanje igrača koje je proteklo bez crvenog kartona.

Dinamo vodi s 31 bodom ispred Rijeke (25) i Hajduka (24).

Pred 25.000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Pejin iz Donjeg Miholjca.

Strijelci: 1-0 Erceg (38), 1-1 Benković (89), 1-2 Henriquez (90+1), 2-2 Erceg (90+4, pen)