Croatiu Zürich prejaka za španjolsku Iberiju

CD Espanol Iberia – NK Croatia 2:6 (1:2)

Naogometaši Croatije su ušli pomalo sramežljivo u utakmicu protiv Iberije, što je domaćin već u 7. minuti kaznio pogotkom za svoje vodstvo od 1:0. Croatia se tada budi i sve češće ugrožava vrata domaćina. Izjednačenje je stiglo u 28. minuti kada Lapenda neobranjivu šalje loptu u mrežu. U 42. minuti Ivan Dukić spretno pogađa 1:2 vodstvo Croatie.

Na samom početku drugog poluvremena Iberia izenađuje obranu Croatie i postiže pogodak za poravnanje rezultata na 2:2. No, kod Iberie se primjetio nedostatak povezane igre pa su svi pokušaju da ozbiljnije ugrozi vratara Škaru pali u vodu.

U 65′ minuti Lapenda ponovno postiže pogodak za novo vodstvo Croatie od 2:3. U 74. minuti za hrvatsku momčad je dosuđen kazneni udarac s bijele točke kojeg uspješno realizira Adrian Jukić za 2:4. Nakon toga Španjolci su vjerojatno samo poželjeli kraj utakmice, ali je Ivan Dukić još jednom zatresao protivničku mrežu, a u listu strijelaca upisao se i Nikola Novak pogotkom i 92′ minute za konačnih 2:6.

Momčad Croatije je pobjedom upisala nova tri boda te pokazala kako se može nositi sa raznim protivnicima.

Sastav NK Croatia: G. Škara, A. Jukić, A. Vukadin, D. Perković, S. Laštro, I. Dukić, A. Prcela, M. Zrilić, M. Stjepanović, L. Lapenda, N. Novak. Još su igrali: D. Dežić, N. Ivanković.  Trener: R. Čurić